Dobra: Wielopokoleniowy rajd na powitanie lata

Powitanie lata

W Dobrej nadejście lata świętowano aktywnie, podczas „Sobótkowej nocy na rowerze”. Do wspólnej zabawy mogły przyłączyć się całe rodziny, wspólnie biorąc udział nie tylko w przejażdżce, ale też zaplanowanych atrakcjach.

Kolumna rowerzystów, wśród których znaleźli się również burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler oraz przewodniczący rady Tomasz Gil wyruszyła ul. Dekerta i po blisko dwugodzinnej przejażdżce urokliwymi zakątkami gminy dotarła na miejsce, gdzie przygotowano kolejne atrakcje.

Na najmłodszych czekały animacje, a o oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta Dobra-Żeronice. Zmęczeni cykliści mogli posilić się przygotowanymi daniami z grillami oraz gorącą grochówką. Jednak Sobótka nie mogłaby się odbyć bez tradycyjnego wyplatania wianków. Najpiękniejsze, wykonane przez dzieci i seniorów zostały nagrodzone, a później - zgodnie z tradycją - puszczone na wodę.

Sobótkową zabawę zakończyły wspólne śpiewy przy ognisku z zespołami „Serenada”, „Alebabki”, „Nie umiem nic” oraz uczestnikami Klubu Senior+.


fot. M.JAC

Stypendia sportowe dla najlepszych przyznane
Powiatowa Sesja Ekologiczna dla młodzieży

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 02 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.