Dobra: Wolność i odpowiedzialność, czyli 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dobra

Obchodzimy dzisiaj, tj. 3 maja rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie. Również w Dobrej mieszkańcy oddali się modlitwie, a delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona przez księdza Kanonika Wojciecha Marciszewskiego w Kościele Parafialnym w Dobrej. Głos zabrał wówczas między innymi burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler.

-W Polskiej tradycji 3 maja jest dniem radosnego patriotycznego świętowania. Dniem celebrowania naszej Polskiej Państwowości, której 3 majowa Konstytucja jest fundamentem. Święto Narodowe, które obchodzimy w rocznicę uchwalenia Konstytucji jest jednym z tych dni w roku, który skłania do refleksji nad znaczeniem takich słów jak wolność i odpowiedzialność, przede wszystkim w kontekście tego co dzieje się obecnie za naszą wschodnią granicą, w kontekście zbrojnej agresji Rosji na wolne i suwerenne państwo jakim jest Ukraina.

Po modlitwie uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piekarach w krótkiej inscenizacji przedstawili rys historyczny Państwa Polskiego rozpoczynając hymnem państwowym. Występy zakończyła odegrana przez Orkiestrę Dętą OSP Dobra-Żeronice Rota.

Chwile później wszyscy udali się na Skwer Jana Pawła II, gdzie zostały złożone symboliczne wiązanki.

Bez symboli i pamięci wspólnota nie przetrwa. Turk...
Władysławów: Każde państwo ma prawo do wolności, c...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.