Dobra: Wspaniały jubileusz mieszkanki Piekar

Piekary

Niedziela, 21 listopada to wyjątkowy dzień dla mieszkanki Piekar (gmina Dobra), pani Barbary Szkopik, która wraz ze swoimi bliskimi obchodziła swoje setne urodziny.

W jubileusz uroczystościach towarzyszyli pani Barbarze nie tylko bliscy, ale wszyscy mieszkańcy parafii Skęczniew, gdzie z okazji urodzin odprawiono mszę świętą sprawowaną przez proboszcza tamtejszej parafii Grzegorza Wawrzyniaka. Wspólnie modlono się o dalsze łaski dla jubilatki.

Barbara Szkopik z domu Czerwczak urodziła się 21/11/1921 w Zeronicach. Czas wojny spędziła w Żeronicach ukrywając się przed łapankami. W trakcie wojny jej rodzina ukrywała tez polskiego żołnierza - Michała Szkopika, który uciekł z niewoli niemieckiej i urywał się do końca wojny.
Po wojnie Barbara i Michał wzięli ślub i osadzili się w Zeronicach. Lata powojenne nie były łatwe. Armia Rosyjska przechodzącą przez wieś rozkradła resztę gospodarstwa i spowodowała pożar stodoły. Lata poświęceń i ciężkiej pracy pozwoliły wychować dzieci i z czasem wnuki.
Dzisiaj babcia doczekała się rodziny mieszkającej w Europie i na świecie. Życzenia urodzinowe napłynęły z całej Polski, Anglii, Szkocji, Hiszpanii i nawet Australii.

Również podczas wydarzenia w Dobrej nie zabrakło życzeń składanych chociażby przez burmistrza, a list z przekazał również premier Mateusz Morawiecki.

fot. Paulina Gąsiorek

Laboratoria Przyszłości w turkowskich podstawówkac...
„Czyste powietrze wokół nas” oraz obchody Światow...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 19 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.