Dobra: Wspierają WOŚP już od 20 lat

WOŚP Dobra

Centrum Kultury w Dobrej jak co roku włączyło się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 13 stycznia na mieszkańców czekało wiele atrakcji.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Dobrej za-grała już po raz 20. Specjalnie na tę okazję przygotowano koncert. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z zespołów działających przy CK w Dobrej oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej, ponadto zespół SERENADA, orkiestra dęta Dobra-Żeronice, zespół Green, maluchy z Przedszkola Samorządowego w Dobrej. Podczas koncertu przeprowadzono wiele licytacji, podczas których zebrano ok 7 tys. złotych. Licytowano gadżety przysłane z fundacji oraz ufundowane przez sponsorów.

Akcję można było wspierać przez cały dzień, wrzucając datki do puszek oraz w punkcie konsultacyjnym w Centrum Kultury w Dobrej. Zbiórkę przeprowadzało 70 wolontariuszy. Finałem był pokaz fajerwerków czyli światełko do nieba.

Przez cały dzień w sztabie pełnione były dyżury. Wolontariusze mogli ogrzać się, napić gorącej herbaty i dzięki nieodzownym sponsorom skosztować słodką bułkę czy pączka.

Pieniądze w tym roku przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Szefem sztabu w Dobrej był Jacek Gajewski, dyrektor Centrum Kultury w Dobrej.

 

Władysławów: Mieszkańcy Wyszyny dla WOŚP
Turkowianie w milczącym marszu przeciwko agresji

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.