Dobra: Wspólnymi siłam wyremontują elewację kościoła w Miłkowicach

Sesja Rady Gminy i Miasta Dobra
Samorząd gminy i miasta dobra wesprze remont elewacji kościoła p.w. Św. Mikołaja w Miłkowicach. Taką decyzję podjęli radni, przychylając się do wniosku proboszcza tamtejszej parafii.

Na remont elewacji świątyni, którego szacowany koszt to 40 tysięcy złotych, złożą się środki z trzech źródeł. Dwadzieścia tysięcy proboszcz kościoła p.w. św. Mikołaja pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Kolejne cztery i pół tysiąca stanowią środki z Funduszy Sołeckich. Brakującą kwotę - 15 936 zł - przekaże parafii samorząd gminy i miasta Dobra. 
 
Kościół w Miłkowicach wpisany jest do rejestru zabytków prowadzonego przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prowadzone prace pozwolą zahamować proces degradacji i wyeksponować istniejące, oryginalne elementy zabytkowej elewacji świątynii.

Kościół w Miłkowicach, ma istotne znaczenie historyczne i kulturowe dla mieszkańców gminy, a także turystyczne z punktu widzenia położenia zabytku nad zbiornikiem Jeziorsko.
Gorąca woda odkryta pod Turkiem
Tuliszków: „Proszę państwa , zastanówcie się, cośc...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Katolik w wtorek, 23 lipiec 2019 11:52

Szanowni Radni mój dom też wymaga solidnego remontu, czy w tej sytuacji również mogę liczyć na dotację z gminnej kasy?

Podwyżka diet radnych, podwyżka opłaty śmieciowej i sponsoring jednej z najbogatszych instytucji w tym kraju, oto Wasze znakomite dokonania.... Gratuluję dobrego samopoczucia państwo nieporadni!

Szanowni Radni mój dom też wymaga solidnego remontu, czy w tej sytuacji również mogę liczyć na dotację z gminnej kasy? Podwyżka diet radnych, podwyżka opłaty śmieciowej i sponsoring jednej z najbogatszych instytucji w tym kraju, oto Wasze znakomite dokonania.... Gratuluję dobrego samopoczucia państwo nieporadni!
Gość - Xxx w sobota, 20 lipiec 2019 13:03

Ciemnota remontujcie a po czasie ksiezulo powie przecież to moje i1000 za pogrzeb

Ciemnota remontujcie a po czasie ksiezulo powie przecież to moje i1000 za pogrzeb
Gość - zizi w piątek, 19 lipiec 2019 15:46

Klasyka kk - kiedy trzeba się składać to jest dobro wspólne parachfian (z artykułu wynika, że ksiądz z kasy parafialnej nie daje ani złotówki)
Kiedy wierni idą po sakramenty ksiądz ich bez mrugnięcia kasuje wg cennika od którego nie ma zniżek nawet dla tych owieczek, które są w najtrudniejszej sytuacji,
Nie rozwijając tematu nieruchomości jakie kk przejmuje

Klasyka kk - kiedy trzeba się składać to jest dobro wspólne parachfian (z artykułu wynika, że ksiądz z kasy parafialnej nie daje ani złotówki) Kiedy wierni idą po sakramenty ksiądz ich bez mrugnięcia kasuje wg cennika od którego nie ma zniżek nawet dla tych owieczek, które są w najtrudniejszej sytuacji, Nie rozwijając tematu nieruchomości jakie kk przejmuje
Gość
piątek, 04 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.