Dobra: Wybuchy i strzały na zakończenie Dni Dobrej 2018

Dni-Dobrej

Inscenizacja bitwy wzgórza Seelow była najbardziej widowiskowym punktem ostatniego dnia tegorocznego świętowania w Dobrej.

Bitwa o wzgórza Seelow, którą stoczono w 1945 roku była jednym z ostatnich ostatnich szturmów na duże niemieckie stanowiska obronne. Blisko milion żołnierzy radzieckich atakowało pozycję znaną jako "brama do Berlina”. To historyczne wydarzenie odtworzono przez grupy rekonstrukcyjne Allenstein, Złoty Krzyż i Narew na terenach przylegających do strzelnicy Linne-Golimówka. Nie brakowało spektakularnych efektów pirotechnicznych, które robiły wrażenie na obserwujących przebieg bitwy.

Dla tych, którzy chcieli spróbować swoich sił w posługiwaniu się bronią przygotowano natomiast turniej strzelecki. Najlepsi otrzymali medale, puchary, nagrody rzeczowe. Militarnego akcentu dopełniała prezentacja sprzętu krótkofalowców. 

Brudzew: Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych pod...
Dobra: Uroczyste otwarcie Przedszkola Samorządoweg...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 26 listopada 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.