Dobra: Wyjątkowy i pełen niespodzianek Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli Dobra

W dniu święta Objawienia Pańskiego, 6 stycznia Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miast. Jednym z nich jest Dobra, gdzie kolędowano Maleńkiemu, a włodarze jako Królowie w drogę tym razem wyruszyli konno.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej o godzinie 11.15. Chwilę później mieszkańcy wraz z Królami w których wcielili się zastępca burmistrza Przemysław Tomczak, przewodniczący Tomasz Gil oraz Paweł Dzikowski udali się na wyspę. Tam oddano pokłon Maleńkiemu, a następnie kolędowano wspólnie z Markiem Górskim.

Po długiej drodze należało się posilić. Włodarze stanęli na wysokości zadania, a obiad dla wędrowców przygotował sam burmistrz Dobrej Tadeusz Gebler. Skosztować można było zalewajki, chleba ze smalcem oraz kiełbasy na gorąco.

Pyszności nie zabrakło również dla najmłodszych i żądnych wrażeń. Wata cukrowa oraz popcorn sprawiły, że na twarzach najmłodszych pojawiły się uśmiechy.
Tuliszków: Soprany kontra tenorzy, czyli wieczór z...
Tuliszków: Trzej królowie pokłonili się dzieciątku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.