Dobra: Zapraszamy na Dzień Żniwiarza do Potworowa

Dzień Żniwiarza w Potworowie

Już niebawem mieszkańców gminy Dobra czeka powrót do przeszłości. O tym, jak wyglądały żniwa, polskiej kulturze, tradycji i obyczajach opowiedzą organizatorzy Dnia Żniwiarza. Na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

W tym roku Dzień Żniwiarza odbędzie się 14 lipca o godzinie 14.00. Dodatkowo mieszkańcy będą mieli okazję poznać polskie specjały z lasu i zagrody sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Podczas wydarzenia przedstawione zostaną dawne tradycje żniw, odbędzie się wystawa maszyn rolniczych zarówno tych starodawnych, jak i współczesnych. Chętni wezmą udział w konkursie koszenia kosą oraz pobieraniu zboża.

Zadowoleni będą również smakosze, którzy będą mieli okazję spróbować swojskich potraw. Oprócz tego przygotowany zostanie pokaz wędzenia kiełbasy.

Nie zabraknie doznań artystycznych. Wiele śmiechu i radości dostarczy kabaret „Nie Umim Nic”.

Na najmłodszych czekają konkursy, gdy i zabawy z nagrodami.

Organizatorami wydarzenia są Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Burmistrz Dobrej, Grupa Odnowy Wsi Potworów, Zarząd OSP Potworów- Marcinów, Koło Gospodyń Wiejskich w Potworowie i Marcinowie.
Władysławów: Mediugorje – „Nikt z nas nie znalazł ...
Dobra: Zwykły sport Niezwykłych ludzi – sukcesy mi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - kurenda. w środa, 10 lipiec 2019 11:50

2 maszyny postawia i wielki pokaz, ....

2 maszyny postawia i wielki pokaz, ....
Gość
piątek, 07 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.