Dobro wraca! Dla Agaty zebrano 30 litrów krwi

Zbiórka krwi dla Agaty

Agata Pilarska przez wiele lat jako wolontariuszka niosła pomoc innym. Od kilku miesięcy setki osób udowadniają, że dobro wraca i pomagają nastolatce w walce z białaczką.

W poniedziałek, 7 grudnia zbiórka w Tureckiej Izbie Gospodarczej przeprowadzono zbiórkę krwi. Biuro TIG zmieniło się w siedzibę Mikołajkowej Akcji Poboru Krwi. Wszystko to z myślą o Agacie Pilarskiej.

17-latka jest mieszkanką gminy Turek. Jako wolontariuszka wiele razy pomagała potrzebującym i angażowała się w akcje charytatywne. Niestety - zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę szpikową. Nastolatka musi przechodzić przez wiele ciężkich zabiegów - chemioterapię i przetaczanie krwi. To właśnie krew jest dla niej bezcennym lekiem, który pozwala kontynuować leczenie.

Na wszystkich, którzy pojawili się w siedzibie Tureckiej Izby Gospodarczej do godziny 14.00 czekały stanowiska przygotowane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Fundację DKMS. Oprócz zbiórki krwi można było również dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Każdy, kto zdecydował się przyłączyć do tej szlachetnej akcji mógł liczyć na pyszny posiłek i słodkości, a także niespodzianki.

Życzliwością służyli nie tylko pracownicy Tureckiej Izby Gospodarczej, ale również wolontariusze wraz ze Świętym Mikołajem, który skutecznie namawiał do włączenia się w zorganizowaną akcję.

Wszystkiemu, co przygotowano towarzyszyła świąteczna atmosfera, którą stworzyli przyjaciele Agaty z Centrum Wolontariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku.

Łącznie chętnych, aby oddać życiodajny płyn było 75 osób. Ostatecznie krew oddało 65. W poniedziałek dla Agaty zebrano 30 litrów płynu.
Malanów: Druhowie wyposażeni w nowy sprzęt
Co wiemy o węglu? , czyli projekt edukacyjny w Prz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.