Dodatek węglowy już trafia na konta mieszkańców

Dodatek węglowy

Dodatek węglowy to bez wątpienia gorący temat. Do samorządów spływają środki na wypłatę świadczenia. Są to póki co kwoty mniejsze niż zapotrzebowanie. Gminy natomiast weryfikują wnioski w oparciu o nowe przepisy i rozpoczynają wypłatę dodatków. Pierwsi mieszkańcy gminy Przykona mogą spodziewać się ich już we wtorek i środę.

Gmina Przykona otrzymała na wypłatę dodatku węglowego ponad 1,4 mln zł (z wnioskowanej kwoty 3 mln zł). Wystarczy to na wypłatę świadczenia dla 484 osób. Mieszkańcy gminy Przykona złożyli 1300 wniosków od dodatek węglowy, po weryfikacji stosowne uprawnienie ma 1145 osób. We wtorek i w środę (27, 28 września) pierwsze pieniądze trafiać będą na konta mieszkańców. Kolejna transza środków spodziewana jest około 10 października.

Środki na wypłatę dodatku węglowego otrzymała również gmina Turek, gdzie jak poinformował podczas sesji wójt Karol Mikołajczyk, wpłynęło 2,6 mln zł, a zapotrzebowanie wśród mieszkańców jest na kwotę blisko 10 mln zł.

Przypomnijmy, że od 20 września obowiązuje nowelizacja przepisów dotyczących dodatku węglowego. Świadczenie otrzymają gospodarstwa domowe w myśl zasady „jeden dodatek węglowy na jeden adres”. Oznacza to, że według nowych kryteriów wszystkim gospodarstwom domowym zamieszkującym pod tym samym adresem przysługuje tylko jeden dodatek węglowy.

Fot. Shutterstock

Gmina Turek wsparła rewitalizację miejskiego parku
Nominacja dla Tuliszkowa za „Łączy nas… dobry kli...
 

Komentarze 1

Gość - gość w czwartek, 29 września 2022 11:08

Nie-rząd najpierw doprowadził do horrendalnie wysokich cen - a teraz niby-pomaga!

Nie-rząd najpierw doprowadził do horrendalnie wysokich cen - a teraz niby-pomaga!
Gość
środa, 30 listopada 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.