Dofinansowania na ciekawe projekty dla czterech miejscowości

dofinansowania dla gmin powiatu tureckiego
Cztery miejscowości z powiatu tureckiego - w tym dwie z gminy Kawęczyn, otrzymały dofinansowanie na realizację projektów w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”.
Zarząd województwa wielkopolskiego zatwierdził do realizacji zadania publiczne wyłonione w wyniku otwartego konkursu ofert, w ramach wykonywania budżetu Województwa Wielkopolskiego na rok 2019. Konkurs Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” wspiera lokalne społeczności i pobudza aktywność mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości.
 
W tegorocznej edycji dofinansowanie pozyskały cztery miejscowości z powiatu tureckiego. Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalach Pańskich (gmina Kawęczyn) otrzyma 8 000 zł na wydanie monografii swojej jednostki, natomiast Skarżyńskie Stowarzyszenie Osób z Inicjatywą - również z gminy Kawęczyn dołoży pozyskane 10 000 zł do realizacji zadania pod nazwą „Skarżyn odnawiamy i pyrką przygryzamy”. Koło Gospodyń Wiejskich Żeronice (gmina Dobra) na swój start pozyskało 5 572,00. Dofinansowanie w kwocie 10 000 zł trafi także do Stowarzyszenie Miłośników Inicjatyw Muzycznych „SMIM" z gminy Tuliszków. Za te pieniądze zostanie zrealizowany projekt Wsie "Odnawiamy" i z przytupem zaśpiewamy.
Posypały się mandaty dla drogowych piratów, czyli ...
Przykona: Na sesji o porządkach przy drogach i zmi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.