Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Dotacja na modernizację oczyszczalni

Dotacja

Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku, dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację oczyszczalni ścieków zwiększyła się o 3.966.431,58 zł.

Dofinansowanie z NFOŚiGW na modernizację oczyszczalni chociaż było duże, to wciąż wymagało zaciągnięcia przez PGKiM Sp. z o.o. pożyczki na sfinansowanie całego przedsięwzięcia. Dlatego pracownicy Spółki poszukiwali dalszego bezzwrotnego dofinansowania tej inwestycji.

Jeszcze w 2021 r. złożyli w NFOŚiGW wniosek o zwiększenie dotacji. Wówczas wolnych środków nie było. Jednak nie rezygnowali. Cały czas monitorowali sytuację i właśnie okazało się, że było warto. PGKiM w Turku jako beneficjent Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 otrzymał dodatkową dotację na prace w oczyszczalni.

Chodzi o niemałą kwotę, bo to suma 3.966.431,58 zł. Tym samym łączne dofinansowanie do zadania pod nazwą “Rozbudowa i przebudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków w Turku oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Turek” wzrosło z kwoty 41.375 893,47 zł do kwoty 45.342.325,05 zł.

Dotację dla PGKiM Sp. z o.o. w Turku zatwierdziło Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Również burmistrz Romuald Antosik podpisał dokumenty związane z przyjęciem zwiększonej kwoty dofinansowania.

Co ważne, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, zmniejszy się zobowiązanie Przedsiębiorstwa z tytułu pożyczki zaciągniętej na inwestycję w oczyszczalni.

 

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta P...
Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.