Dotacja w wysokości 250 tys.zł na lokale mieszkalne przy ul.Matejki

Sesja Rady Miejskiej w Turku

Z dwóch nowych lokali mieszkalnych będą mogli niebawem korzystać mieszkańcy miasta. O fakcie tym poinformował burmistrz Romuald Antosik podczas wczorajszej tj. 28 grudnia sesji Rady Miejskiej w Turku.

-Bank Gospodarstwa Krajowego zamieścił dzisiaj informacje o udzieleniu wsparcia finansowego dla gminy miejskiej Turek na roboty budowlane dotyczące zmiany sposobu użytkowania budynku przy ul.Matejki 1- poinformował burmistrz.

Należy przypomnieć, że jeszcze niedawno właśnie w tym miejscu mieścił się Środowiskowy Dom Samopomocy, który przeniesiony został do budynku OSP w Turku. Lokal na ul. Matejki został wówczas pusty.

-Zrodził się pomysł by powstały dwa lokale mieszkalne dla mieszkańców naszego miasta bowiem lokali tego typu cały czas brakuje. Złożyliśmy wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego i otrzymaliśmy dotację w wysokości ponad 250 tys.zł. jest to 45% kosztów przeznaczonych na remont- informował burmistrz.
 
IV Mistrzostwa Miasta Turku w Pływaniu Szkół Podst...
Tuliszków: Strażacy walczą z pożarem w Grzymiszewi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 29 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.