Dożynkowy zawrót głowy. Świętować będą rolnicy z czterech gmin

corn-3618612_1280-Kopiowanie

Aż w czterech gminach podczas najbliższego weekendu zorganizowane zostaną tradycyjne dożynki. Święto plonów odbędzie się w gminach Brudzew, Kawęczyn, Przykona i Władysławów. Organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie zabrakło.

Jako pierwsi w powiecie tureckim z udanych zbiorów cieszyli się mieszkańcy gminy Dobra. Relację z dożynek przeczytać możecie TUTAJ.

Teraz nadszedł czas na kolejne gminy. W sobotę, 20 sierpnia Gminno-Parafialne Święto Plonów odbędzie się w Chylinie (gmina Władysławów). O godz. 14.00 odprawiona zostanie polowa msza święta, a po niej uroczyście gospodarze podzielą dożynkowy bochen chleba. Całość uświetni Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa, a po oficjalnych wystąpieniach scenę przejmie góralska kapela Jafer.

O godz. 14.30 rozpoczną się dożynki w gminie Przykona. Msza święta dziękczynna odprawiona zostanie w kościele pw. NNMP w Psarach, a po niej rozpoczną się tradycyjne obrzędy. Świętowaniu towarzyszyć będzie Przegląd Twórczości Lokalnej, a na popołudnie zaplanowano występ „Kapeli z kopyta” oraz zabawę taneczną.

W niedzielę, 21 sierpnia świętować będą rolnicy z gminy Kawęczyn i gminy Brudzew. W Kawęczynie korowód dożynkowy wyruszy o 12.40 na plac, gdzie odprawiona zostanie msza święta. Po okolicznościowych wystąpieniach i dzieleniu chleba organizatorzy przygotowali część artystyczną z konkursami. Wyłoniony zostanie również najpiękniejszy wieniec. Nie zabraknie tradycyjnie już konkursu kulinarnego, dojenia krowy i przeciągania liny. Warto wziąć w nich udział, bo jedną z nagród jest hulajnoga elektryczna. Na scenie zaprezentuje się zespół wokalny „Dynamitki” i zespoły z gminy Kawęczyn. Wieczorem planowana jest zabawa taneczna.

Tego samego dnia dożynki odbędą się również w gminie Brudzew. Oprócz tradycyjnych elementów organizatorzy – parafia w Dobrowie i sołectwo Janów wespół z Urzędem Gminy w Brudzewie i GOK Wozownia – zaplanowali występ zespołu Jumbo Africa i zespołu Razem oraz wiele bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych gości.
 
Gorący temat w oświacie. Czy w powiatowych placówk...
Starostowie Powiatowo - Gminno - Parafialnych Doży...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Janek w czwartek, 18 sierpnia 2022 01:53

Bieda z nędzą. W Dobrej przynajmniej był zespół Mejk, a wcześniej degustacja potraw czyli wyżerka do rozpuku, a dla chętnych lał się także bimber.

Bieda z nędzą. W Dobrej przynajmniej był zespół Mejk, a wcześniej degustacja potraw czyli wyżerka do rozpuku, a dla chętnych lał się także bimber.
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.