Malanów: Droga równa jak stół

Image_11

Mieszkańcy Czachulca Starego wspominają, że ich droga po 47 latach doczekała się zupełnej modernizacji. Teraz odcinek Miłaczew – Skarżyn to kawał drogi równej jak stół!

Inwestycja o wartości 265.126,50zł. została sfinansowana ze środków budżetu Powiatu Tureckiego. Należy podkreślić, że zadanie zostało zrealizowane dzięki dobrej współpracy z Gminą Malanów, która pokryła 30% kosztów wskazanej inwestycji.

W oficjalnym przekazaniu drogi do użytku wzięli udział: Starosta Turecki Mariusz Seńko, Wójt Gminy Malanów Sławomir Prentczyński, Radna Powiatu Tureckiego Zofia Gruszczyńska, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski, sołtys wsi Czachulec Stary Grażyna Pietroń, wykonawca zadania – właściciel firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. z Koła.

Zakres prac obejmował mechaniczne ścinanie poboczy, czyszczenie nawierzchni drogowej, wykonanie nowej nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno – asfaltowych, grysowych o długości blisko 1km oraz stworzenie podbudowy z kruszywa łamanego.

Warto dodać, że przebudowany odcinek Miłaczew – Skarżyn łączy się z oddanym do użytku - niespełna 7 miesięcy temu - odcinkiem drogi
Malanów – Skarżyn, w ramach którego Powiat Turecki przebudował 265 metrów drogi w pobliżu skrzyżowania i Szkoły Podstawowej w Miłaczewie i na kolejnych 1500 metrach wspomnianej „powiatówki”, biegnącej w kierunku gminy Kawęczyn (o czym można przeczytać na
https://www.powiat.turek.pl/page/na-trasie-milaczew-skarzyn-tez-bezpieczniej/ ).  Sołtys wsi Czachulec podczas dzisiejszego spotkania wspomniała, że teraz, aby jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo w ruchu drogowym brakuje w tej miejscowości nowego przystanku i wnioskowała o jego budowę do Wójta Gminy Malanów.
 
Kawęczyn: Tragiczne zdarzenie w Żdżarach. 29- late...
Nawałnica przeszła nad powiatem tureckim

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - G w poniedziałek, 13 sierpień 2018 08:27

Do Skarżyna od końca nowej drogi jest 2 km. Wiec nie wiem kto pisze taki artykuł, będąc na miejscu i robiąc zdjęcia. Czy to już wiec przedwyborczy? Czy 1,5 km drogi to takie wielkie osiągnięcie dla powiatu?

Do Skarżyna od końca nowej drogi jest 2 km. Wiec nie wiem kto pisze taki artykuł, będąc na miejscu i robiąc zdjęcia. Czy to już wiec przedwyborczy? Czy 1,5 km drogi to takie wielkie osiągnięcie dla powiatu?
Gość
wtorek, 02 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.