Drogi bezpieczniejsze dla pieszych w gminach Tuliszków, Turek i Przykona

Oświetlenie uliczne

Dwie oferty wpłynęły w postępowaniu przetargowym dotyczącym poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na przejściach dla pieszych na DK72 w miejscowości Kępina, Laski, Przykona-Psary, Obrzębin, Słodków.

Cenowo najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Firma Raszewski i Syn Radosław Raszewski na kwotę 399 996,00 zł brutto. Najdroższą cenowo ofertę złożyła firma ELEKTROBUD Sp. z o.o. Sp. k. na kwotę 499 011,00 zł brutto. Termin realizacji to 90 dni od dnia podpisania umowy. Teraz komisja przetargowa przeanalizuje i sprawdzi złożone oferty. Zadanie polega na zaprojektowaniu oraz budowie oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych i będzie realizowane w ramach Programu Bezpieczna Infrastruktura Drogowa.

Zadanie obejmuje realizację sześciu zadań inwestycyjnych:
1. Budowa oświetlenia dedykowanego wraz z budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych na DK72 miejscowości Kępina.
2. Budowa oświetlenia dedykowanego wraz z budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych na DK72 miejscowości Laski.
3. Budowa oświetlenia dedykowanego wraz z budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych na DK72 miejscowości Laski.
4. Budowa oświetlenia dedykowanego wraz z budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych na DK72 miejscowości Przykona-Psary.
5. Budowa oświetlenia dedykowanego wraz z budową znaków aktywnych D-6 z lampami ostrzegawczymi nad jezdnią dla przejścia dla pieszych na DK72 miejscowości Obrzębin.
6. Budowa oświetlenia dedykowanego dla przejścia dla pieszych na DK72 miejscowości Słodków.

Należy nadmienić, że głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Określa on cele i priorytety inwestycyjne, wskazuje poziom i źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Program jest spójny ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).
Władysławów: Ruszają przygotowania do jubileuszu w...
"My Psy", czyli niezwykły musical na scenie Miejsk...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Gość w sobota, 24 lipca 2021 14:02

Na ulicy Ogrodowej w Tuliszkowie trudno jest przemieszczać się z wózkiem po chodniku. Czy chodnik to parking dla samochodów?

Na ulicy Ogrodowej w Tuliszkowie trudno jest przemieszczać się z wózkiem po chodniku. Czy chodnik to parking dla samochodów?
Gość - HanKa w piątek, 23 lipca 2021 21:27

Bezpieczniej to by było gdyby ścieżki rowerowe były przy DK72 od Kępiny do Tuliszkowa. Ile ofiar już na tej drodze bylo

Bezpieczniej to by było gdyby ścieżki rowerowe były przy DK72 od Kępiny do Tuliszkowa. Ile ofiar już na tej drodze bylo:(
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.