Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Drożyzna i ciężkie czasy dla oświaty czyli Konferencja Nowej Lewicy w Turku

Nowa Lewica

-Drożyzna, bardzo duża inflacja, potrzeba środków finansowych na inwestycje. Polski rząd prowadzi chocholi taniec w kontaktach z Unią Europejską – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 listopada Tadeusz Tomaszewski. Spotkanie zorganizowane przez Nową Lewicę obfitowało w informacje dotyczące działalności ugrupowania na forum parlamentu. Przedstawiono również stanowisko w sprawie ustawy oświatowej.

Nowa Lewica wraz z innymi organizacjami i zgrupowaniami przygotowuje inicjatywę obywatelską dotyczącą renty wdowiej. Wyznaczone zadanie to zebranie odpowiedniej ilości podpisów, aby ustawa jako obywatelska trafiła do parlamentu.

-Jako lewica opowiadamy się za wzmocnieniem świadczenia emerytalno- rentowego zwłaszcza gdy jedna z osób odchodzi i pozostaje jedna osoba, która musi utrzymać własne gospodarstwo domowe. Dotyczy ten problem głównie kobiet- mówił Tadeusz Tomaszewski przedstawiając przykłady funkcjonowania niniejszej ustawy w danych przypadkach.

Podczas konferencji wspomniano o projekcie Bezpieczny Senior oraz o emeryturze minimalnej, która w chwili obecnej według przedstawicieli Nowej Lewicy jest zdecydowanie zbyt niska.

-Dużym problemem jest obecnie wysokość zasiłku pogrzebowego. Za czasów PO oraz PSL zmniejszono ten zasiłek. Proponujemy, aby z tych 4 tys.zł był do 7 tys.zł, bo jak wynika z przedstawianych przez ludzi, ale też specjalistów to jest tylko częściowe obecnie pokrycie kosztów pogrzebów- mówił Tomaszewski dodając, że wyjątkowo istotne jest, aby waloryzacja podążała za inflacją.

Senioralny bon turystyczny to kolejna propozycja dla wszystkich emerytów i rencistów. Wysokość jej miałaby wynieść 500 zł na dwa lata. Miałoby to funkcjonować, jak obecny bon turystyczny.

Tadeusz Tomaszewski przedstawił stanowisko ugrupowania dotyczące ustawy oświatowej.

-Wycieli prezydenta w pień i przeprowadzili całą nowelizację według własnego punktu widzenia.

O zagrożeniach płynących z inicjatywy opowiedziała Anita Dzieciątkowska- Pieścik, która na co dzień kieruje placówką oświatową.

-Wszystkie decyzje ostatecznie będzie podejmował kurator, a wiemy jacy są i jak są wybierani kuratorzy. Wystarczy posłuchać Barbary Nowak, aby człowieka jako samorządowca, jako rodzica, dyrektora ogarnęło totalne przerażenie- mówiła przedstawicielka Nowej Lewicy, dodając realizacja przedsięwzięcia przełoży się na niefunkcjonalność w szkołach oraz brak nauczycieli.

-Czekają nas bardzo trudne czasy w oświacie i myślę, że gro nauczycieli niestety w związku z tym co chce minister Czarnek zrobić odejdzie z tego zawodu, a jakby odbudować tę rzeszę nauczycieli i przekonać młodych ludzi, żeby szli do tego zawodu naprawdę będzie trudno- mówiła Anita Dzieciątkowska – Pieścik wyrażając nadzieję, że szansą na polepszenie sytuacji jest wygranie wyborów.

Problemy z drożyzną, dofinansowaniami z Unii Europejskiej, inflacją to tematy które również poruszone zostały podczas konferencji. Na koniec w minimalnym stopniu poruszone zostały również sprawy lokalne.

-My jako Nowa Lewica w Turku chcielibyśmy zaprosić różne osoby na nasze posiedzenia, aby dowiedzieć się jakie są problemy. Wypytać i dopytać, co należałoby zrobić i czym się zająć- mówiła Anita Dzieciątkowska- Pieścik.
 
Władysławów: Drzewo przygniotło mężczyznę. Zginął ...
Zapraszamy na Halowy Turniej Piłki Nożnej. Strażac...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Lenin w piątek, 02 czerwca 2023 07:59

Jaruzelski żyje !!!?

Jaruzelski żyje !!!?
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.