Druhowie z OSP Turek odznaczeni. W szeregi straży wstąpili nowi członkowie

Zebranie OSP Turek

Pandemia pokrzyżowała plany strażaków ochotników i zmieniła harmonogram walnych zebrań sprawozdawczych. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku miniony rok podsumowali w piątek, 24 lipca. Nie zabrakło także odznaczeń dla zasłużonych strażaków i uroczystego ślubowania nowych członków OSP.

Po przywitaniu zaproszonych gości minutą ciszy uczczono strażaków, którzy w minionym roku w Polsce i na świece oddali życie w walce z żywiołami. Głównym punktem spotkania było oczywiście przyjęcie stosownych sprawozdań z działalności w ubiegłym roku, a także udzielenie zarządowi absolutorium. Nie mogło również zabraknąć ślubowania nowych członków, którzy przysięgali uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej i ofiarnie ratować ludzkie mienie i życie. Szeregi OSP Turek już oficjalnie zasilili tym samym Andżelika Kaftan, Aleksandra Kaźmierczak, Natalia Krzemionka, Sylwia Mituta, Emilia Wasilewska, Roman Chojnacki, Piotr Jerzyk, Piotr Mikuła, Piotr Pyrek, Paweł Tomczyk oraz Hubert Wasilewski.

Wyróżniono również tych druhów, którzy od dziesięcioleci swoimi działaniami wspierają jednostkę. Medal za wysługę 10 lat otrzymali Jadwiga Adaszek, Michał Drążkowski, Janusz Modrzejewski, Radosław Piaszczyk, Mateusz Pieśkiewicz i Jerzy Koszykowski. Odznaczenie za wysługę 25 lat otrzymał Marian Marczewski, 30 lat w OSP Turek służy Tomasz Socki, a 35 - Michał Ziętek. Za wysługę 40 lat uhonorowano Andrzej Grzelata, Zbigniew Rogodziński został odznaczony za 45 lat wysługi, a od pół wieku w szeregach OSP Turek działają Irena Kukulska oraz Jan Szczeciński.


Wielkopolscy terytorialsi znów przyjmują w swoje s...
Zakręcony zlot foodtrucków w Karuzeli

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 01 grudzień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.