Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Druhowie z powiatu tureckiego nagrodzeni w Urzędzie Marszałkowskim

Wyróżnienia w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu

W środę, 22 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i nagród w plebiscycie Strażak Wielkopolski 2018 zorganizowany przez „Głos Wielkopolski” i 14 regionalnych tygodników i lokalnych portali.

W tym roku na około 850 kandydatur w plebiscycie oddano około 35 000 głosów SMS. Po tym, jak wybrani zostali zwycięzcy szczebla powiatowego, odbyło się głosowanie na etapie wojewódzkim, na którego zwycięzców można było głosować do 14 maja w plebiscycie ogólnopolskim.

Nagrodzeni zostali najlepsi strażacy ochotnicy, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z terenu Wielkopolski. Wśród nich znaleźli się również druhowie z powiatu tureckiego.

Jednostka OSP Krwony, która zwyciężyła w etapie powiatowym zajęła drugie miejsce w województwie w plebiscycie na jednostkę roku OSP. Strażakiem Roku w powiecie tureckim został Tomasz Kłuciński z OSP Turek, który na etapie wojewódzkim zajął ostatecznie VII miejsce. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk władz samorządu województwa wielkopolskiego.

Na uwagę zasługuje jednostka OSP Malanów, która była jednym z laureatów w konkursie Floriany 2019 organizowanym przez Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie.

fot.Głos Wielkopolski / fb

Kobieta z dzieckiem potrącona na pasach. Oboje prz...
Władysławów: Narada Sołtysów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.