Dwa nowe place zabaw gotowe

IMG_5989

Zakończyła się budowa dwóch placów zabaw, realizowanych w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Turek. Obie inwestycje kosztowały łącznie ok. 175 tys. zł.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy zagłosowali m.in. na budowę Zamkowego Placu Zabaw na skwerze Podgrodzie, oraz na rozbudowę placu zabaw na Os. Młodych.

Skwer Podgrodzie przy ul. Gorzelnianej dotychczas był niewykorzystany. Po wybudowaniu Zamkowego Placu Zabaw, codziennie dziesiątki rodziców spędza tu czas ze swoimi dziećmi. Plac ten jest przeznaczony dla dzieci młodszych i starszych. Ten podział jest widoczny choćby po wysokości wież zamkowych czy rodzaju wejść na konstrukcje (ta dla starszych jest niedostępna dla maluchów).

Główne urządzenia na tym placu to wieże zamkowe: wyższa dla starszych i niższa dla młodszych dzieci. Ponadto znajdą się tutaj zabawki sensoryczne i edukacyjne, takie jak zestaw kwiatki do odkrywania echa, tablica z cymbałkami do odkrywania dźwięków, tablica z alfabetem Braille’a, liczydło i zegar. Są też różne huśtawki i gniazdo. Skwer został ogrodzony, a nad bramą góruje napis „Zamkowy Plac Zabaw”. Plac jest duży, ma powierzchnię 2,5 tys. m2, kosztował ok. 128 tys. zł.

Drugi z placów zabaw, którego wykonania chcieli mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim, znajduje się na Os. Młodych. Inwestycja polegała na modernizacji starego placu, uzupełnieniu go o nowe urządzenia dla dzieci oraz w urządzenia siłowni zewnętrznej. Dla najmłodszych zamontowane zostały: zestaw zabawowy Wieża Active, karuzela tarczowa z siedzeniami, drabinka pozioma, piaskownica z bali wraz ze stolikiem oraz huśtawka gniazdo. Z kolei dorośli będą mogli korzystać z urządzeń fitness takich jak orbitrek czy podwójne krzesło do wyciskania. Miejsce uzupełniło kilka ławek. Ta inwestycja kosztowała 46.487,85 zł.

Dziękujemy turkowianom za współpracę przy budowie obu obiektów. Martwią nas jednak informacje o działaniach młodych ludzi, szczególnie na Zamkowym Placu Zabaw, prowadzące do jego dewastacji. Dochodziło tam już do interwencji policji, w związku z niszczeniem urządzeń przez grupę nastolatków. Na takie sytuacje trzeba reagować i o to serdecznie Państwa prosimy.

Powiat Turecki i Dobra z dofinansowaniem na rozbud...
Wideo: Pożar lasu w Kunach, czyli jak zapobiec nie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 31 październik 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.