Dyskryminacja PGKiM przez Wody Polskie?

Miasto Turek

Radni Rady Miejskiej Turku podczas sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnej musieli zmierzyć się z bardzo ważnym tematem, jakim dla wszystkich jest funkcjonowanie PGKiM Sp. z o.o., która czuje się dyskryminowana przez Wody Polskie.

Do radnych miejskich trafił apel Zarządu Spółki PGKiM skierowany do wszystkich parlamentarzystów z naszego okręgu. Spółka zwraca w nim uwagę na fakt, że Wody Polskie odrzucają wnioski o zmianę taryf na wodę i ścieki. To spowodowało, że PGKiM znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, ponieważ znaczny wzrost cen energii, materiałów, usług i surowców przyczynił się do wzrostu kosztów dostarczania wody oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków, co z kolei z powodu odmów Wód Polskich nie przekłada się na cenę wody i ścieków.

Spółka trzykrotnie wnioskowała o zmianę taryf na nowe, uwzględniające podwyżki kosztów. Wnioski były odrzucane, chociaż dla innych miejscowości Wody Polskie akceptują znacznie wyższe stawki. Przykładowo Wody Polskie zgodziły się na cenę ścieków 12,47 zł/m3 brutto dla Gminy Turek, podczas gdy nie zgodziły się na cenę 8,05 zł/m3 brutto dla Miasta Turek.

Z powodu tak dyskryminujących działań państwowej spółki Wody Polskie, turkowskie przedsiębiorstwo notuje straty sięgające już 7 mln zł i grozi mu upadłość. To z kolei odbiłoby się na komforcie życia wszystkich mieszańców Turku. Aby tego uniknąć PGKiM szuka pomocy u parlamentarzystów, ale też u radnych Rady Miejskiej Turku.

Jeśli Wody Polskie nie zmienią taryf na wodę i ścieki dla Turku, to Rada Miejska Turku stanie przed olbrzymim problemem. Stąd też radni deklarowali wsparcie dla działań spółki.
 
Chcesz zostać myśliwym? Musisz zdać testy!
Mylne interwencje w sprawie zapachu. Mieszkańcy wy...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - gość w piątek, 08 września 2023 23:11

"podziękowania" w słusznej sprawie dla bartosika.

"podziękowania" w słusznej sprawie dla bartosika.
Gość
poniedziałek, 02 października 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.