Dzielą się tym, co najcenniejsze. Ogólnopolskie spotkanie krwiodawców

Krwiodawcy

W niedzielę, 8 stycznia, w parafii pw. św. Barbary w Turku, odbyło się ogólnopolskie spotkanie członków Klubów Honorowych Dawców Krwi. Krwiodawcy, pod przewodnictwem ks. Zenona Surmy, krajowego duszpasterza krwiodawców, przybyli do Turku, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, która była sprawowana w ich intencji, a następnie w spotkaniu opłatkowym i agapie.

Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz miejscowej parafii, a okolicznościową homilię wygłosił wyżej wspomniany ks. Surma.

W homilii krajowy duszpasterz krwiodawców w sposób szczególny nawiązywał do obchodzonej tego dnia w Kościele Niedzieli Chrztu Pańskiego. Homilista podkreślił żeby swoje chrześcijaństwo, ale także i członkostwo w klubach krwiodawców przeżywać w sposób świadomy, a nie traktować jak przyzwyczajenie czy rutynę.

W tegorocznym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele krwiodawców m.in. z Włocławka, Konina, Bełchatowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Swarzędza czy Piekar Śląskich.

Źródło: Diecezja Włocławska

Ogólnopolskie seminarium Oyama PFK
Płonie tartak w Grodźcu. Zaalarmowano jednostki z ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 24 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.