„Dzień dziś wesoły!”, czyli Orszak Trzech Króli zagościł na ulicach Turku

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli na dobre wszedł do tradycji związanych z okresem bożonarodzeniowym. W barwnej procesji organizowanej przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa udział wzięli również mieszkańcy Turku i nie tylko.

Pandemia nie przeszkodziła w organizacji wydarzenia i po raz kolejny w centrum Turku pojawił się orszak prowadzony przez trzech mędrców ze wschodu. Scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo podobny, bo „napisany” już 2 000 lat temu i oparty na ewangelicznym przekazie. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje.

Tematem tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest świętowanie. Organizatorzy chcą wywołać refleksję nad dobrym przygotowaniem i głębokim przeżywaniem świąt Bożego Narodzenia, czego konsekwencją jest radość. Kolędą przewodnią Orszaku Trzech Króli 2022, będącą źródłem hasła tegorocznego orszaku, które wybrzmiewa w scenach, w hasłach konkursów czy w okrzykach rycerzy – jest kolęda „Z narodzenia Pana”. Kolęda powstała na przełomie XVIII i XIX wieku.

Na zakończenie turkowskiego orszaku Trzej Królowie pokłonili się dzieciątku i wspólnie z wiernymi wzięli udział w nabożeństwie.

Sprawca kradzieży perfum o wartości około 580 zł p...
Brudzew: Trzej Królowie z orszakiem na Galewskim W...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.