Egzamin gimnazjalny ze strajkiem nauczycieli w tle

Egzamin gimnazjalny w Turku

Rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2019. Również uczniowie z powiatu tureckiego muszą zmierzyć się z pytaniami podczas trzydniowego maratonu z części humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej oraz języka obcego.


Wiele pytań pojawiło się w związku ze strajkiem nauczycieli, który rozpoczął się w poniedziałek, 8 kwietnia. Głównie rodzice oraz uczniowie zastanawiali się, czy egzaminy w ogóle się odbędą.

Jak informowała podczas jednej z konferencji prasowych kierownik Wydziału Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Aleksandra Purcel- Kowalska za przebieg egzaminów w poszczególnych placówkach odpowiadają dyrektorzy.

W szkołach zabezpieczono składy zespołów egzaminacyjnych, a było to możliwe między innymi dzięki zmianom w rozporządzeniu w sprawie warunków i sposobu przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego i maturalnego.

Wątpliwości, co do sposobu oraz zachowania odpowiednich procedur podczas testów mają nauczyciele.

-Niewyobrażam sobie tego. Chyba tylko głęboka nieświadomość tego, co może czekać ludzi w przypadku ewentualnych błędów powoduje, że zdecydowali się oni nas zastąpić i godzą się na to. To jest cały szereg procedur do których nauczyciele co roku, a nawet kilka razy w roku są przeszkalani. Nieprzestrzeganie ich może doprowadzić do komplikacji łącznie z podważeniem przebiegu całego egzaminu- mówi jedna z nauczycielek.

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się. Dzisiaj, tj. 10 kwietnia uczniowie przystąpili do testu z części humanistycznej- za zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego.

W czwartek, 11 kwietnia odbędą się testy z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.
Ostatni egzamin z języka obcego odbędzie się w piątek, 12 kwietnia.

W tym roku swoje siły sprawdzi łącznie 238 uczniów klas gimnazjalnych. W Szkole Podstawowej nr 1 testy napisze 116 wychowanków, natomiast w Szkole Podstawowej nr 5 do egzaminu podejdzie 122 uczniów.
 
 
Witaminy. Dlaczego nie może zabraknąć ich w naszym...
Powiatowy Urząd Pracy w Turku wyróżniony przez Min...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - BRAWO w czwartek, 11 kwiecień 2019 10:06

Bardzo się cieszę, że mogliście podejść do egzaminu. Cieszę się, że w Turku znajdziemy grono nauczycieli myślących o młodzieży i rodzicach w tak ważnym dla WAS czasie. Trzymam kciuki i życzę powodzenia na egzaminach.

Bardzo się cieszę, że mogliście podejść do egzaminu. Cieszę się, że w Turku znajdziemy grono nauczycieli myślących o młodzieży i rodzicach w tak ważnym dla WAS czasie. Trzymam kciuki i życzę powodzenia na egzaminach. :D
Gość - Jacek w środa, 10 kwiecień 2019 17:14

Brawo dzieciaki. Trzymajcie się. Jesteście mądrzejsi niż niektórzy dorośli.

Brawo dzieciaki. Trzymajcie się. Jesteście mądrzejsi niż niektórzy dorośli.
Gość - Xxx w środa, 10 kwiecień 2019 17:51

Bo dorośli za pieniądze oddali by życie im więcej mają tym bardziej płaczą ale cieszy mnie fakt że dało się te egzaminy zorganizować i młodym dobrze poszło

Bo dorośli za pieniądze oddali by życie im więcej mają tym bardziej płaczą ale cieszy mnie fakt że dało się te egzaminy zorganizować i młodym dobrze poszło
Gość - Akacja w środa, 10 kwiecień 2019 14:50

Bardzo dobrze, że udało się przeprowadzić egzamin w terminie. Nie strajk (i strajkujący), lecz młodzież jest w tej chwili najważniejsza. Powodzenia na kolejnych egzaminach!

Bardzo dobrze, że udało się przeprowadzić egzamin w terminie. Nie strajk (i strajkujący), lecz młodzież jest w tej chwili najważniejsza. Powodzenia na kolejnych egzaminach! :)
Gość
niedziela, 31 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.