Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz siódmy w Turku - 15 marca 2024

Droga Krzyżowa

W tym roku przygotowane są cztery trasy zaczynające się w Turku: "Przemienienia Pańskiego" do Galewa przez Grzymiszew, Władysławów i Małoszynę o długości 41km, „Matki Boskiej Fatimskiej” do Obrzębina o długości 50km po przejściu pętli przez Przespolew, Malanów, Dziadowice, „NMP Królowej Polski” z Turku prowadzi przez Kaczki i Galew do kościoła pw. św. Barbary w Turku, jej długość wynosi 40 km, jej długość wynosi 40 km oraz trasa „Błogosławionego Bogumiła” wiedzie z Turku przez Galew i Spicymierz do Uniejowa (42km). Wyjście nastąpi po specjalnej mszy świętej odprawionej w intencji uczestników, która rozpocznie się w piątek 15 marca 2024 r. o godzinie 20,00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Informacje i deklaracje uczestnictwa znajdują się stronie internetowej: http://www.edk.org.pl/ .Znaleźć nas można również na facebooku. Można dołączyć też bez zapisu.

EDK nie jest zorganizowaną pielgrzymką, lecz indywidualną formą modlitwy. Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest przejście trasy ponad 40 km w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach w nocy, poza terenami zaludnionymi, najlepiej w lesie.W wyznaczonych punktach umiejscowione są stacje drogi krzyżowej, najczęściej przy przydrożnych krzyżach lub kapliczkach. Po drodze uczestnicy zatrzymują się przy stacjach, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych.

W drodze krzyżowej mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie lub nieletni pod opieką opiekunów prawnych. Do trasy należy odpowiednio się przygotować (prowiant, ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek, nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do wielostopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych, naładowany telefon komórkowy, czołówkę lub latarkę, podstawowe opatrunki, odblaski - najlepiej kamizelki odblaskowe). Można zabrać prosty drewniany krzyż, najlepiej zrobiony własnoręcznie.Ekstremalna Droga Krzyżowa ma charakter indywidualny, więc podczas przejścia wybraną trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, każdy uczestnik zdany jest przede wszystkim na własne siły. W razie dużych trudności i konieczności rezygnacji z dalszej drogi należy zabezpieczyć sobie wśród najbliższych możliwość transportu powrotnego. W ostateczności można korzystać z ogólnodostępnych form pomocy.

Sztab EDK Turek
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Sterylizacja i czipowanie zwierząt w Turku bezpłat...
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.