Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Europoseł powinien służyć mieszkańcom, którzy go wybrali. Wojciech Kolarski gościł w powiecie tureckim

Malanów

O konieczności ochrony polskiego rolnictwa przed Zielonym Ładem, o pakcie migracyjnym i o tym, jak powinna wyglądać pozycja Polski w Unii Europejskiej rozmawiano podczas wizyty Sekretarza Stanu Wojciecha Kolarskiego w powiecie tureckim. Minister odwiedził gospodarstwo rolne w gminie Malanów i spotkał się z mieszkańcami gminy Tuliszków.

W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Malanów Ireneusz Augustyniak oraz Józef Dzięcioł - radny i sołtys, a także właściciel gospodarstwa, w którym gościł minister Wojciech Kolarski. Właśnie w tym gospodarstwie utrzymywane jest około 170 sztuk krów i które dysponuje nowoczesną oborą i sprzętem.

- Wojciech Kolarski startuje do Parlamentu Europejskiego z numerem jeden. Jest liderem listy w Wielkopolsce. Wybory do Parlamentu Europejskiego są dla nas bardzo ważne, ważne też dla rolników, dlatego dziś spotykamy się na wsi u pana Józefa w jego gospodarstwie - zapowiadał gościa poseł Ryszard Bartosik.

Miejsce, jak zaznaczył parlamentarzysta - nie było przypadkowe. To właśnie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości a później posłowie do Europarlamentu będą bronić polskiego rolnictwa, będą sprzeciwiać się Zielonemu Ładowi w wersji która dziś jest prezentowana.

- Nasi rolnicy produkują najlepszą żywność w Europie i na świecie. Chcemy, aby tak pozostało. Dbają o środowisko naturalne i potrzeba tu żadnych nakazów i zakazów, a jak się okazuje Zielony Ład stał się jednym wielkim oszustwem, ponieważ mamy konkurować z rolnictwem ukraińskim, gdzie tam normy europejskie nie obowiązują. Mamy konkurować z rolnictwem krajów Ameryki Południowej, gdzie też nie obowiązują, a nam ciągle dokłada się nowych obowiązków. Tak być nie może, my chcemy dbać o środowisko i właśnie z takimi postulatami idziemy do Parlamentu Europejskiego- mówił Ryszard Bartosik dodając, ze minister Kolarski będzie godnie reprezentował sprawy Polski i walczył będzie o sprawy wsi i wszystkich obywateli - mówił Ryszard Bartosik podczas wizyty w gospodarstwie pana Józefa Dzięcioła w Miłaczewie.

W walce o sprawy polskie na forum Unii Europejskiej ma pomóc właśnie doświadczenie Wojciecha Kolarskiemu, potwierdzone zaufaniem udzielonym mu przez prezydenta Andrzeja Dudę.

- Mam doświadczenie i kontakty, które pomogą walczyć o sprawy polskie na forum europejskim. Dzisiaj jedną z tych najważniejszych spraw o którą trzeba walczyć jest polskie rolnictwo. Trzeba go bronić. To właśnie rolnictwo jest przykładem wielkiego sukcesu. Polskie rolnictwo przez ostatnie lata pokazało wielką siłę. Rolnicy pokazali swoją zaradność, pracowitość. Dzisiaj polska zdobywa rynki na całym świecie, a to co stało się w Europie w ostatnim czasie, przepisy które nazywamy zielony ład, które mają na celu ograniczyć produkcję rolną w Europie, obniżyć cła na produkty które mają wpływać do Europy z innych krajów, szaleństwo ideologiczne które ma ograniczyć tak ważną, szczególnie tutaj w Wielkopolsce Wschodniej hodowlę bydła to szaleństwo, które uderza w polskie rolnictw, w konsumentów w Polsce i Europie. Idę do Parlamentu Europejskiego, żeby z tymi bezmyślnymi i głupimi przepisami Zielonego Ładu walczyć. Obiecuję, że będę dobrym europosłem, że będę silny państwa sukces jest możliwy, zwycięstwo jest możliwe, ale potrzebna jest współpraca.

W drugiej części dnia Wojciech Kolarski spotkał się z mieszkańcami gminy i miasta Tuliszków. Wcześniej miał okazję odwiedzić tuliszkowski kościół oraz muzeum patriotyczne, które mieści się w budynku zabytkowej plebanii. Minister z posłem Ryszardem Bartosikiem na wstępie złożyli gratulacje nowej burmistrz Tuliszkowa, Ewelinie Piwońskiej-Kubiak, życząc dobrej pracy na rzecz mieszkańców. Organizatorem tuliszkowskiego spotkania był natomiast radny powiatowy, Bohdan Radecki.

- Spotykamy się na okoliczność kampanii do Parlamentu Europejskiego. To kolejne bardzo ważne wybory w kontekście tego, co dzieje się wokół nas, w kontekście decyzji, które zapadają na szczeblu europejskim, ale skutkują w naszym codziennym życiu. Zielony Ład nie jest niczym dobrym i chcielibyśmy zablokować wejście tego projektu - zaznaczał poseł Ryszard Bartosik. Jednym z tematem spotkania w Tuliszkowie była kwestia przyjęcia paktu migracyjnego i zgody na przyjęcie imigrantów w krajach Unii Europejskiej. Rozmawiano także o polskim rolnictwie i o tym, co dzieje się w samorządach. Przy okazji parlamentarzysta wspomniał też, jak dzięki środkom przekazywanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmieniła się sama gmina Tuliszków i miejsca, z których na co dzień korzystają mieszkańcy. Gminę Tuliszków chwalił także sam minister Wojciech Kolarski.

- Świadectwem , że tworzymy historię jest to, że się tu dziś spotykamy. Za chwilę podejmować będziemy też bardzo ważne decyzje i to, co się wydarzy 9 czerwca, to kogo wybierzemy będzie mieć wpływ jaka ta Europa będzie i jaka będzie Polska w tej Europie - mówił minister Kolarski.

Jego zdaniem są dwa warianty - albo Europa będzie rządzona z Brukseli, a tak naprawdę przez największe państwa mające wpływ na instytucje unijne, albo to będzie Europa, do której my wstępowaliśmy - Europa wolnych państw. Wojciech Kolarski podkreślał też swoje kompetencje, potwierdzone także przez prezydenta Andrzeja Dudę.

- To, czy będę państwa reprezentował zależy od tego, czy zaufacie mi, czy poprzecie mnie 9 czerwca. Jestem po to, żeby powiedzieć, że dla mnie to duma, że mogę o państwa zaufanie zabiegać. Jestem po to, żeby służyć tej społeczności, europoseł musi służyć tej ziemi - tuliszkowskiej i wielkopolskiej. To jest moje zobowiązanie - podsumował Wojciech Kolarski.
 
 
422640723 895855282282603 2374037222840147441 n
Piotr Bukowiecki: Szwagier posła starostą tureckim...
Odpowiedzialność cywilna za błędy medyczne — jak u...

Podobne wpisy

 

Komentarze 8

Gość - ryszard w poniedziałek, 20 maja 2024 12:51

Pani Burmistrz za pisem ??? szkoda że podczas kampanii o tym nie wspomniała

Pani Burmistrz za pisem ??? szkoda że podczas kampanii o tym nie wspomniała:D
Gość - paweł w poniedziałek, 20 maja 2024 07:25

Pani Burmistrz, czyżby wyszło szydło z worka ???

Pani Burmistrz, czyżby wyszło szydło z worka ???
Gość - 111 w niedziela, 19 maja 2024 07:17

Przyszedł PiSowiec do PiSowca:-))))Ckłop purem za PiSem stoi:-))) Ale zna się na polityce jak kura na pieprzu:-(( Byleby tylko kasa była!

Przyszedł PiSowiec do PiSowca:-))))Ckłop purem za PiSem stoi:-))) Ale zna się na polityce jak kura na pieprzu:-(( Byleby tylko kasa była!
Gość - ja w sobota, 18 maja 2024 08:45

Szczyt bezczelności takie wypowiedzi! Zaścianek jednak wierzy:-(

Szczyt bezczelności takie wypowiedzi! Zaścianek jednak wierzy:-(
Gość - bb w piątek, 17 maja 2024 21:25

A to nie PIS podpisywał ZIELONY ŁAD w Brukseli? Teraz mami tak naprawdę czym bo ja nie rozumiem?

A to nie PIS podpisywał ZIELONY ŁAD w Brukseli? Teraz mami tak naprawdę czym bo ja nie rozumiem?
Gość - ja w piątek, 17 maja 2024 06:51

To już nasz "poseł" wszystkich PiSowców do naszego miasta naściąga? Do Kowali niech zabiera! Tam kochają PiS!

To już nasz "poseł" wszystkich PiSowców do naszego miasta naściąga? Do Kowali niech zabiera! Tam kochają PiS!
Gość - Paweł w czwartek, 16 maja 2024 14:45

Na wsiach PiS razem z Bartosikiem może rolników mamić .W mieście każdy wie ,że ''Zielony ład'' to dzieło PiS i Wojciechowskiego komisarza PiS w UE.Wstyd .

Na wsiach PiS razem z Bartosikiem może rolników mamić .W mieście każdy wie ,że ''Zielony ład'' to dzieło PiS i Wojciechowskiego komisarza PiS w UE.Wstyd .
Gość - Piotr w czwartek, 16 maja 2024 11:41

Te wizyty przypominają mi najfajniejszą polskom komedie ,,sprawa się rypła"

Te wizyty przypominają mi najfajniejszą polskom komedie ,,sprawa się rypła"
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.