Farma fotowoltaiczna w Przykonie wśród zwycięzców aukcji OZE

Farma Fotowoltaiczna

Farma fotowoltaiczna w Przykonie budowana przez spółkę zależną Energi z Grupy Orlen znalazła się wśród projektów, które wygrały tegoroczną aukcję OZE. Łączna moc zainstalowana wszystkich tych projektów to około 58 MW.

W komunikacie prasowym Energa poinformowała, że w aukcji OZE, która przeznaczona była dla instalacji odnawialnych źródeł energii o mocy zainstalowanej do 1 MW zwyciężyło pięć projektów małych farm fotowoltaicznych. Wśród nich jest instalacja powstająca w Przykonie. Pozostałe projekty to natomiast będące na etapie budowy farmy w Samolubiu (dwie farmy, woj. warmińsko-mazurskie) i Czernikowie (woj. kujawsko-pomorskie) oraz oczekujący na wyłonienie wykonawcy i wydanie polecenia rozpoczęcia prac budowlanych projekt farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 0,7 MW w Pierzchałach (woj. warmińsko-mazurskie).

Aktualnie Energa OZE posiada dwie działające farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy zainstalowanej ok. 5,4 MW: PV Czernikowo koło Torunia (woj. kujawsko-morskie) oraz PV Delta pod Gdańskiem (woj. pomorskie). W 2020 roku wyprodukowały one łącznie ok. 5 GWh energii, podobnie jak rok wcześniej. Pod koniec 2020 roku spółka wydała NTP dla inwestycji w PV Gryf o mocy zainstalowanej ok. 20 MW, powstającej w bezpośrednim sąsiedztwie działającej od lipca 2020 roku Farmy Wiatrowej Przykona. Szacuje się, że cały ten teren - 300 ha gruntów zrekultywowanych po odkrywce kopalni węgla brunatnego Adamów - posiada potencjał łącznie 160 MW mocy zainstalowanej w aktywach OZE.

Źródło: Cire.pl

Pomóżmy Paulinie cieszyć się życiem. Pomagamy!
Brudzew: Narada sołtysów z gminy

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.