Galerie handlowe otwarte od przyszłej soboty. Zmiany w feriach zimowych w związku z koronawirusem

etap odpowiedzialności
Ferie zimowe w całej Polsce odbędą się w jednym terminie, a już za tydzień galerie handlowe będą otwarte z zastosowaniem reżimu solidarnego. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawicki ogłosił nowy plan działań - tzw. „100 dni solidarności”. 
 
 
 
 
 
Premier zaapelował, aby spotkania podczas świąt Bożego Narodzenia odbywały się jedynie w gronie najbliższych członków rodziny tak, by nie przemieszczać się pomiędzy miastami. - Od naszej dyscypliny będzie zależało to, jakie bedą restrykcje. Rozpoczynamy 100 dni solidarności, które pozwolą przetrwać okres najbliższych miesięcy - zapowiedział szef rządu. Od przyszłej soboty otwarte będą placówki handlowe, w tym galerie i sklepy meblowe. Będą one musiały działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Zamknięte pozostaną jednak baseny, siłownie oraz placówki gastronomiczne. - To ważne żeby uratować miliony miejsc pracy i jednocześnie utrzymać w ryzach przyrost zakażeń tak jak w ostatnich 10 dniach. Warunek utrzymania nowego reżimu jest jeden - dyscyplina każdej placówki, każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Gdy będzie inaczej, będą zamykane te sklepy - mówił Mateusz Morawiecki. Jeżeli placówki nie będą stosowały się do restrykcji trzeba będzie je zamykać.  - Te decyzje mogą uratować setki tysięcy miejsc pracy i po to to robimy. Znajdujemy się nadal na etapie tego, co nazwaliśmy bezpiecznikiem. To, czy Polska będzie mogła znaleźć się w strefie czerwonej, w której są mniejsze ograniczenia, zależy czy będziemy przestrzegać tych zasad - dodał premier.  W grudniu zaplanowano także dwie niedziele handlowe - 20 i 13 grudnia. 
 
Uczniowie nie wrócą do szkół aż do Bożego Narodzenia. Bezpośrednio po przerwie świątecznej - od 4 stycznia rozpoczną się w całym kraju ferie zimowe. Nie będzie podziału na poszczególne terminy dla różnych województw. - Ferie, które zwykle były rozłożone w różnych województwach w tym roku muszą być skumulowane w jednym czasie, żeby ten ruch był najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać ani za granicę, żeby siedzieć w domu  żeby mobilność była jak najmniejsza. Około 18 stycznia będą pierwsze dostawy szczepionki. Szybka dystrybucja i proces szczepień. Nad tym już dziś intensywnie pracujemy. Gdy szczepionka będzie dostępna będziemy gotowi do jej stosowania. Cel to dotrwać do tego dnia z jak najmniejszą liczbą zakażeń i jak najmniejszą utratą miejsc pracy - podsumował premier Morawiecki.
Brudzew: Podwyżka podatków w 2021 roku. O wiele wi...
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w „Czwórce”

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Jan P. w niedziela, 22 listopada 2020 20:55

W media expert i tak ludzie nie przestrzegają obostrzen... Chodzą całymi rodzinami po jakieś zbędne pierdoły zamiast siedzieć na du.. Jakas kontrola? I ta śmieszna reklama że sklepy są regularnie dezynfekowane jakiś zart..

W media expert i tak ludzie nie przestrzegają obostrzen... Chodzą całymi rodzinami po jakieś zbędne pierdoły zamiast siedzieć na du.. Jakas kontrola? I ta śmieszna reklama że sklepy są regularnie dezynfekowane jakiś zart..
Gość
czwartek, 08 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.