Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gdy brakuje karetek pomoc niosą strażacy

LPR

Pandemia koronawirusa postawiła służbę zdrowia przed ogromnym wyzwaniem. Ratownicy medyczni wyjeżdżają do zarażonych koronawirusem, a karetek zaczyna brakować. Tak było w sobotę, 31 października, gdzie pomocy udzielali chorym turkowscy strażacy oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W sobotnie popołudnie strażacy dwukrotnie musieli zastąpić karetkę pogotowia. Najpierw na os. Młodych w Turku nieśli pomoc kobiecie, która najprawdopodobniej miała udar. Do chorej wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chwilę później strażacy zostali skierowani na ul. Północą (os. Dobrskie) w Turku, gdzie pomocy wymagała 80-letnia kobieta z niewydolnością krążenia. W tym czasie na terenie powiatu nie było dostępnej żadnej karetki.

Podobne przypadki zdarzają się obecnie na terenie całego kraju. Jednostki straży pożarnej są wykorzystywane wówczas, kiedy wszystkie zespoły ratownictwa medycznego są już zajęte.

Malanów: Auto dachowało, podróżujący uciekli
Przykona: Remont i malowanie elewacji Świetlicy Wi...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Medyk w niedziela, 01 listopada 2020 22:24

Prawda

Gość - Kapral w niedziela, 01 listopada 2020 14:30

Czy to prawda, że teraz OSP będzie zastępować pogotowie?

Czy to prawda, że teraz OSP będzie zastępować pogotowie?
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.