Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gdzie żyją bociany? Lokalna grupa OTOP zbiera informacje o gniazdach w naszym powiecie

Bociany

Turkowska Grupa Lokalna OTOP zachęca wszystkich mieszkańców powiatu tureckiego do przekazywania informacji o lokalizacji gniazd bociana białego. Informacje będą niezbędne do przeprowadzenia tzw. cenzusu, czyli ogólnopolskiego liczenia bocianich gniazd.

Członkowie lokalnej grupy OTOP chcą ponadto w tym roku rozszerzyć projekt ochrony bociana białego, prowadzony od 2019 na terenie gminy Przykona i Władysławów, włączając do niego gminy Malanów, Brudzew i Turek. W 2025 planowane jest natomiast dołączenie do projektu gmin Dobra i Tuliszków. Projekt ochrony bociana polega na monitorowaniu gniazd , czyszczeniu ich z niebezpiecznych śmieci nanoszonych przez dorosłe bociany oraz obrączkowaniu piskląt, by móc uzyskiwać informacje o miejscach ich pobytu po wylocie z gniazda. Projekt koordynuje Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne we współpracy ze wszystkimi koncernami energetycznymi w Polsce. Na naszym terenie jest to ENERGA.

Informacje o gniazdach ( zajmowanych przez bociany lub pustych przygotowanych platformach pod gniazda ), przesyłać można mailem (z adresem posesji, na której znajduje się gniazdo) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można też przekazać informacje telefonicznie pod numerem 606848867.

Zabytkowy kościół w Turku z dofinansowaniem
Małżeńska awantura zakończona w szpitalu. Żona ugo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.