Wideo: Gibaszek i Seńko o kolejnych milionach dla szpitala

Mariusz Seńko i Grzegorz Gibaszek

W czwartek, 20 września odbyła się konferencja podczas której starosta Mariusz Seńko oraz dyrektor Grzegorz Gibaszek przekazał informacje dotyczące działań i inwestycji podejmowanych w turkowskim szpitalu.

Starosta poinformował o rozpoczęciu realizacji programu elektronicznej dokumentacji medycznej. W szpitalu pojawiają się nowe urządzenia mające wspomóc prace administracyjne. Projekt o którym wspomniano opiewa na kwotę ponad 2 mln zł.

Na potrzeby mieszkańców powiatu tureckiego udało się pozyskać kontrakt dotyczący opieki specjalistycznej w zakresie endoskopii i gastroskopii, co stanowi kolejną dobrą wiadomość.

-W lipcu oddział Wojewódzki Narodowy Funduszu Zdrowia ogłosił postępowania konkursowe dla kilku przychodni. Między innymi na przychodnię, jeśli chodzi o laboratoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie endoskopii i gastroskopii. Taką aplikację złożył nasz szpital i na chwilę obecną mamy potwierdzoną informację, ze od 1 listopada będzie podpisany kontrakt- informuje dyrektor szpitala w Turku Grzegorz Gibaszek.

Osoby potrzebujące wsparcia przyjmować będą dr Bartłomiej Domagalski oraz dr nauk medycznych Rafał Drozda. Jak powiedział dyrektor Grzegorz Gibaszek takich przychodni na terenie naszego powiatu jeszcze nie było i jest to ogromny sukces. Plusem jest również to, pacjent będzie mógł liczyć na pomoc w zakresie zabiegów, obsługi medycznej oraz wszelkich czynności zachowawczych.

-Do NFZ złożyliśmy również aplikację, jeśli chodzi o poradnię diabetologiczną. Rozstrzygnięcie konkursu będzie pod koniec września. Mam nadzieję, że uda nam się ten kontrakt zdobyć- mówił dyrektor.
 

Gibaszek i Seńko o kolejnych milionach dla szpitala

Skąd pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek?
Malanów: Kolejny sukces żeńskiej Tradycji

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 09 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.