Gigantyczny kontrakt dla Mirandy. Umowa na 165 mln zł podpisana

Podpisanie umowy Lubawa - Miranda

Jeszcze w tym roku Miranda wykona dostawę nowoczesnego kamuflażu dla polskich Sił Zbrojnych o wartości ponad 20 mln zł. Kilkuletni kontrakt podpisano podczas odbywającego się w Targach Kielce Międzynarodowego Salony Przemysłu Obronnego.

Grupa Lubawa w komunikacie poinformowała o zawartej podczas targów MSPO w Kielcach umowie ze Skarbem Państwa – Inspektoratem uzbrojenia na łączną kwotę 164,8 mln zł brutto na dostawę w latach 2019-2022 wielozakresowych pokryć maskujących „BERBERYS”.

Zawarta przez zależną w 100% od Lubawy S.A. spółkę „Miranda” umowa stanowi kontynuację zamówień z lat poprzednich, jej roczna wartość jest jednak znacząco większa niż w latach ubiegłych.

- Jeszcze w tym roku „Miranda” wykona dostawy o wartości przekraczającej 20 mln zł, co stanowi wartość wyższą niż średniorocznie w poprzednich latach, a w latach przyszłych będzie to już po niespełna 50 mln zł rocznie. Tak znacząca umowa umacnia kluczową pozycję Grupy Lubawa w dostawach tego typu wyposażenia. Trzeba pamiętać, że jesteśmy jedynym w Polsce dostawcą tak nowoczesnych multispektralnych kamuflaży, które od szeregu lat dostarczamy polskiej armii i które dostarczaliśmy również innym państwom NATO – skomentował Marcin Kubica, Prezes Lubawa S.A.

Umowa ta, jak przewiduje Spółka, będzie miała znaczący pozytywny wpływ na wyniki skonsolidowane Grupy Lubawa w kolejnych latach. Cała Grupa Lubawa w ubiegłym roku obrotowym zrealizowała przychody na poziomie niespełna 240 mln zł, a największy w Grupie segment Tkaniny, w którym znajduje się produkująca kamuflaż „Berberys” spółka „Miranda” osiągnął 90 mln zł przychodów.

- Tak znaczący kontrakt pomoże nam zwiększyć przewidywalność przychodów w segmencie Tkaniny, pokryje również znaczącą cześć kosztów stałych, ponoszonych na utrzymanie mocy produkcyjnych bez względu na realizowaną w danym sprzedaż. Pozwoli nam to poprawić rentowność całej produkcji w tym segmencie wpływając na zyskowność również innych kontraktów. Nie publikujemy prognoz, ale również dzięki podpisanemu dziś kontraktowi, optymistycznie patrzymy w przyszłość segmentu Tkaniny i całej Grupy Lubawa - podsumowuje Prezes Kubica.

Inwestorzy zareagowali entuzjastycznie na informację o podpisaniu kontraktu. Bezpośrednio po publikacji komunikatu bieżącego notowania akcji Lubawy S.A. na GPW rosną o ponad 9%.
Wideo: Mieszkańcy Zdrojek Lewych po latach zyskają...
Turmageddon nadchodzi!!! Integracyjny bieg już pod...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Felek w piątek, 06 wrzesień 2019 21:54

Przecież dostałeś X razy 500+. Ile chcesz jeszcze ?

Przecież dostałeś X razy 500+. Ile chcesz jeszcze ?
Gość - gość w czwartek, 05 wrzesień 2019 23:11

Z pewnością wzrośnie ilość pracy i tempo...

Z pewnością wzrośnie ilość pracy i tempo...
Gość - Pracownik w czwartek, 05 wrzesień 2019 17:02

Ciekawe czy dzięki temu kontraktowi wzrosną wynagrodzenia pracowników...

Ciekawe czy dzięki temu kontraktowi wzrosną wynagrodzenia pracowników...
Gość
wtorek, 11 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.