Gm. Turek: Miliony na inwestycje drogowe w Słodkowie Kolonii i Obrzębinie

Gmina Turek

Ponad półtora miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskała gmina Turek na przebudowę istniejących oraz budowę nowych dróg. Umowy na przekazanie wspomnianych środków podpisano w poniedziałek, 25 września.

Dzięki rządowemu wsparciu realizowana będzie przebudowa drogi gminnej nr 663539P w miejscowości Słodków Kolonia. Kwota dofinansowania w tym przypadku to 419 426,76 zł. Nowe drogi powstaną natomiast w miejscowości Obrzębin. Będą to ul. Różana, Magnoliowa, Migdałowa, Lawendowa, a także Azaliowa wraz z łącznikiem. Pozyskana kwota wsparcia to 1 142 141,32 zł.

W uroczystym podpisaniu umów udział wzięli wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska, minister Ryszard Bartosik, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, zastępca skarbnika gminy Henryka Bąkowska, przewodniczący rady gminy Ireneusz Kolenda, wiceprzewodnicząca rady Bożena Ignasiak, a także radni - Wacław Szajrych i Michał Kocik oraz mieszkaniec Słodkowa Kolonii Marcin Rosiakowski.

- Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest ogromnym instrumentem finansowym, który zmienia oblicze polskich samorządów, ale to nie tylko jedyny instrument, bowiem w ostatnim czasie to także Polski Ład i Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Wiem, że gmina Turek korzysta z tych środków, prężnie się rozwija. W ostatnich latach pozyskała około 30 mln zł, ale też w ramach Polskiego Ładu i RFiL było to ponad 20 mln zł. Wnioskujecie na drogi, na różne inwestycje, które zmieniają oblicze tego samorządu i służą mieszkańcom - podkreślała wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Minister Ryszard Bartosik zauważył z kolei, że rządowe środki dla gminy Turek to efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy samorządem i rządem.

-Cieszę się, że mogę uczestniczyć we wszystkich projektach gminy Turek od początku do końca. Najpierw z panem wójtem i radnymi rozmawiamy, konsultujemy się ze społeczeństwem, tak aby te inwestycje były jak najbardziej trafiony. Ponad 30 mln to nie przypadek tylko efekt naszej praktycznej współpracy - mówił Ryszard Bartosik.

Zadowolenia z pozyskiwanych dofinansowań nie krył także wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

- Chciałbym serdecznie podziękować, bo faktycznie te środki - niemałe , były i są dla gminy bardzo ważne. Wygenerować własne środki na inwestycje warte kilkadziesiąt milionów bez wsparcia z zewnątrz jest praktycznie niemożliwe, dlatego chcąc realizować różnego rodzaju zadania jest potrzebne wsparcie - podsumował wójt Mikołajczyk. Przypomniał on również, że choć w obecnej kadencji priorytetem są inwestycje drogowe, to we wcześniejszych latach skupiono się na budowie kanalizację i tak zwanej infrastrukturze społecznej, co realizowane było z niebywałą skutecznością.

View the embedded image gallery online at:
https://iturek.net/fakty/gm-turek-1-11#sigProIdd9924cfcef

Najbardziej znani święci w religii katolickiej
Ponad 500 osób wzięło udział w Integracyjnym Rajdz...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - ~ja w środa, 27 września 2023 07:44

Bartosik, powiedz jeszcze, że PiS wprowadził za swoich rządów 32 nowe podatki!

Bartosik, powiedz jeszcze, że PiS wprowadził za swoich rządów 32 nowe podatki!
Gość - mieszkaniec Obrzębina w wtorek, 26 września 2023 10:08

Skończyły się tematy chwały to odgrzewają temat , który już był , ze swoich nie dali pieniędzy na to , tylko z naszych podatków , które jak widać co roku idą na maxa do góry , mało tego dochodzą ciągle nowe podatki lub obowiązki , które musi wypełnić mieszkaniec domu jednorodzinnego .

Skończyły się tematy chwały to odgrzewają temat , który już był :D:D , ze swoich nie dali pieniędzy na to , tylko z naszych podatków , które jak widać co roku idą na maxa do góry , mało tego dochodzą ciągle nowe podatki lub obowiązki , które musi wypełnić mieszkaniec domu jednorodzinnego .:(
Gość - Suweren w wtorek, 26 września 2023 09:36

Dzięki rządowemu wsparciu... Zapomniano dodać, że Państwo każdemu tutaj mieszkającemu zabrało różnice pomiędzy wynagrodzeniem brutto a netto, ZUS, PIT, po raz kolejny VAT przy każdym zakupie towaru czy usługi, opłatę paliwową, akcyzową, podatek cukrowy, połowę ceny benzyny to podatki, podatek od nieruchomości, jej sprzedaży czy samochodu, od psa, od deszczu, czy też podatek od Twoich zaoszczędzonych pieniędzy ulokowanych w banku.
Tak więc 40% zabiera Państwo przy zarabianiu pieniędzy a z pozostałych nam w kieszeni zabiera przeważnie kolejne 23% przy ich wydawaniu, kiedy coś sobie kupujesz.
Więc kto zapracował na te wszystkie inwestycje? Kwoty rosną - ależ robią wrażenie , ale, że to przez koszty materiałów budowlanych i robocizny które przez ostatnie parę lat wzrosły dwukrotnie nikt nie wspomni. Inflacja w ostatnich 3 latach wyniosła 35%, o tyle więc też wzrosły przychody w podatków.
Ogłupiacie naiwnych ludzi przed wyborami ze zwiększoną mocą, bo "ciemny naród wszystko kupi" jak powiedział mistrz propagandy.
Czyje są więc te kwoty które "przekazujecie"? - Wasze? To pis obowiązek budować infrastrukturę dla mieszkańców!

Dzięki rządowemu wsparciu... Zapomniano dodać, że Państwo każdemu tutaj mieszkającemu zabrało różnice pomiędzy wynagrodzeniem brutto a netto, ZUS, PIT, po raz kolejny VAT przy każdym zakupie towaru czy usługi, opłatę paliwową, akcyzową, podatek cukrowy, połowę ceny benzyny to podatki, podatek od nieruchomości, jej sprzedaży czy samochodu, od psa, od deszczu, czy też podatek od Twoich zaoszczędzonych pieniędzy ulokowanych w banku. Tak więc 40% zabiera Państwo przy zarabianiu pieniędzy a z pozostałych nam w kieszeni zabiera przeważnie kolejne 23% przy ich wydawaniu, kiedy coś sobie kupujesz. Więc kto zapracował na te wszystkie inwestycje? Kwoty rosną - ależ robią wrażenie , ale, że to przez koszty materiałów budowlanych i robocizny które przez ostatnie parę lat wzrosły dwukrotnie nikt nie wspomni. Inflacja w ostatnich 3 latach wyniosła 35%, o tyle więc też wzrosły przychody w podatków. Ogłupiacie naiwnych ludzi przed wyborami ze zwiększoną mocą, bo "ciemny naród wszystko kupi" jak powiedział mistrz propagandy. Czyje są więc te kwoty które "przekazujecie"? - Wasze? To pis obowiązek budować infrastrukturę dla mieszkańców!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.