Gm. Turek: 200 zł to za mało. Sołtysi chcą więcej

Sesja Rady Gminy Turek

Sołtysi z gminy Turek postanowili zawalczyć o swoje finanse i proszą o podwyższenie diet. Stosowne pismo złożyli już do przewodniczącego Rady Gminy.

Od roku 2004 diety sołtysów wynosiły 100 zł. W tym radni podjęli uchwałę, na mocy której radni mają otrzymywać zryczałtowaną dietę w wysokości 200 zł na miesiąc. Sołtysi, którzy właśnie rozpoczynają nową kadencję uważają, że jest to zdecydowanie za mało.Zdecydowali się na wystosowanie do przewodniczącego Rady Gminy pisma, w którym określają wysokość swoich diet mianem „bezsilnej niemocy”. Zdaniem sołtysów zadań, które muszą wypełniać na mocy zarówno ustaw, jak i statutu jest o wiele więcej niż dawniej. Chcą więc ustalenia nowych diet, uważając to za bezwzględna konieczność, bo kwota 200 zł w żaden sposób nie rekompensuje kosztów jakie ponoszą sołtysi w związku ze swoimi obowiązkami.

- Chcąc wykonać dobrze wiele zadań sołtys poświęca czas, ponosi koszty podróży służbowych, aby być stałym łącznikiem między mieszkańcami, a gminą - argumentują sołtysi we wspomnianym piśmie.

Sołtysi wskazują, że najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie podjęcie i wprowadzenie nowej uchwały z nowymi stawkami.

Gm. Turek: Strajk nauczycieli to nie jest jedyny p...
Gm. Turek: Mieszkańcy Obrębizny chcą 800 m drogi. ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.