Gm. Turek: Będą szczepić seniorów przeciwko grypie

Szczepienia przeciwko grypie
Trwa konkurs ofert na wybór realizatora „Programu szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Turek w wieku 65 lat i więcej na lata 2019 – 2023" w 2022 roku. Szczepieniami ma zostać objętych ponad setka seniorów. 
 
 
Beneficjentami programu są osoby od 65 roku życia, zamieszkałe na terenie gminy Turek i kwalifikujące się do szczepień. Ostateczna liczba osób objętych programem (szczepieniami) uzależniona jest od kolejności zgłoszeń do wysokości posiadanych środków finansowych. Minimalna liczba osób objętych programem wynosi 140. Wysokość środków przeznaczonych w budżecie Gminy Turek na realizację programu w 2022 roku wynosi 12 300 złotych brutto. Główny Inspektor Sanitarny, Konsultant Krajowy w dziedzinie Zdrowia Publicznego gorąco zachęca do szczepienia się przeciw grypie, zwłaszcza w czasie pandemii. Szczepienia na grypę są uznaną i rekomendowaną przez autorytety naukowe metodą profilaktyki i w istotny sposób zmniejszają ryzyko hospitalizacji i zgonu z powodu grypy. 
 
Realizacja szczepień rozpocząć ma się jeszcze w październiku i potrwa do 24 grudnia. 
Rewelacyjny występ judoków z KS Judo Turek GKS Kas...
Władysławów: Smaczne i wesołe obchodni Europejskie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 grudnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.