Gm.Turek: Podziękowania i życzenia podczas Dnia Sołtysa w Korytkowie

Dzień Sołtysa w Korytkowie

Sołtys to najważniejsza osoba w każdej wsi. Jest on organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy czyli sołectwa. Jest społecznikiem wybieranym wśród mieszkańców. We wtorek, 10 marca podziękowano sołtysom z gminy Turek za ich ciężką prace oraz oddanie.

Spotkanie odbyło się w Korytkowie, gdzie zebrali się nie tylko przedstawiciele poszczególnych wsi. Swoją obecnością zaszczycili prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusz Niewiarowski, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, zastępca wójta gminy Turek Katarzyna Skotarek, przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Kolenda, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Turek Włodzimierz Olek, drugi zastępca przewodniczącego Rady Gminy Turek Bożena Ignasiak, sekretarz gminy Turek Gabriela Kolenda czy kierownik Referatu Oświaty Kultury i Zdrowia Michał Mękarski.

W pierwszej części spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Sołtysa poruszono tematy dotyczące systemu gospodarowania odpadami, prac na drogach, omówiono bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania sołectw oraz funduszu sołeckiego.

Jak podkreślano istotne dla funkcjonowania społeczności są świetlice. Obecnie na terenie gminy Turek funkcjonuje piętnaście wybudowanych oraz zmodernizowanych świetlic wiejskich. Na poszczególnych obszarach działają natomiast stowarzyszenia, które inicjatywy podejmują właśnie w tych budynkach, co sprzyja rozwojowi i integracji. 

Z okazji Święta Sołtysa podziękowania, gratulacje i życzenia złożył wójt gminy Turek.

-Za wszystkie formy waszej aktywności i zaangażowania serdecznie dziękuję. Życzyłbym, aby ta współpraca dobrze nam się układała i w zakresie funduszu sołeckiego i realizacji różnych zadań inwestycyjnych, które realizujemy, a w których wy macie swój udział- mówił Karol Mikołajczyk.

Do życzeń przyłączył się również Ireneusz Kolenda oraz Ireneusz Niewiarowski, który wspomniał o nowej inicjatywie, jaką jest powstanie nieformalnego klubu działającego przy Krajowym Stowarzyszeniu Sołtysów. Działania w nim mogłyby podjąć osoby i instytucje popierające dame działania.

Gmina Turek od prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusza Niewiarowskiego otrzymała certyfikat za aktywne wspieranie działalności społecznej Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Jest on potwierdzeniem, że gminie Turek bliski jest rozwój polskiej wsi oraz społeczeństwa obywatelskiego w kraju.
Pijany pieszy pod kołami. Policja wyjaśnia okolicz...
Drawer w konkursie na „Studio Roku 2020”. Głosujem...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.