Gm. Turek: Do 100 litrów już niewiele. W Kalinowie oddawali krew

Akcja poboru krwi

Po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Kalinowie odbyła się akcja poboru krwi. Organizatorzy mają zamiar zebrać 100 litrów tego płynu, aby uczcić 100-lecie istnienia parafii w Galewie. Oprócz słodkich paczek dla dawców, tym razem zostały także wręczone vouchery i rozlosowane nagrody.

W piątek, 5 marca, do Kalinowy przybył bus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Tym samym już po raz trzeci w ramach akcji 100 litrów na 100 lat rozpoczęła się zbiórka krwi w tej miejscowości. Pierwsi chętni pojawili się tuż po godzinie 9.00. Do końca poboru zgłosiła się łącznie 35 osób, z czego do oddania zostało zakwalifikowanych 28 dawców. Wśród nich znalazł się również wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

W trakcie wydarzenia, z uwagi na to, że był to półmetek całej akcji, odbyło się wręczenie okolicznościowych bonów o wartości 500 zł. Jeden z nich otrzymał przedstawiciel sołectwa Galew, jako miejscowości, z której mieszkańcy najaktywniej dotychczas włączyli się do oddawania krwi. Kolejny powędrował do sołectwa Kalinowa w podziękowaniu za udostępnienie świetlicy wiejskiej do prowadzenia zbiórki.

Każdy, kto oddał tego dnia w Kalinowie krew mógł wygrać cenne nagrody. Po zakończeniu wszystkich donacji rozlosowano vouchery ufundowane przez firmę Ren-Pol oraz przez salon kosmetyczny MakeUp Aleksandra Zabłocka. Nie zabrakło także domowych wypieków, którymi mogli posilić się krwiodawcy.

W świetlicy wiejskiej w Kalinowie 5 marca zebrano 12,6 litrów krwi. Akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Valentinus, Parafię Galew, OSP Kalinowa, a także przy wsparciu firmy ProBiotics Polska. Kolejny pobór w tej miejscowości zaplanowano na 12 czerwca oraz na 6 sierpnia. Organizatorzy zachęcają także wszystkich do zapisywania się do tworzonego przy Stowarzyszeniu Valentinus Klubu Honorowych Dawców Krwi.
Tuliszków: Młodzi sportowcy walczą podczas Ogólnop...
Gm.Dobra: Poszukiwania zakończone. Zaginiona kobie...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.