Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Druhny i druhowie świętowali 100 lat jednostki w Szadowie Pańskim i Gminny Dzień Strażaka

100 lat jednostki w Szadowie Pańskim

W sobotę, 25 maja w Szadowie Pańskim miała miejsce podwójna uroczystość. Druhny i druhowie obchodzili 100-lecie istnienia jednostki oraz Gminny Dzień Strażaka. Tego dnia dokonano również symbolicznego przecięcia czerwonej wstęgi.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi, bowiem tego dnia oficjalnie oddano również do użytku wyremontowaną świetlice wiejską oraz garaż.

Meldunek złożony przez dowódcę uroczystości druha Leszka Buczyńskiego przyjął prezes Zarządu Gminnego OSP w Turku Wacław Szajrych.

Po podniesieniu flagi na maszt i odegraniu hymnu państwowego przywitano zaproszonych gości. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele jednostek straży pożarnej z terenu gminy Turek, samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji i placówek.

Głos zabrał wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, który mówił między innymi o pozyskanym w ostatnim czasie sprzęcie oraz roli strażaka w życiu społeczeństwa.

-Dla wielu mieszkańców straż pożarna kojarzy się głównie z gaszeniem pożarów. Jak jednak doskonale wiemy, w statystykach działalności straży pożarnej są też miejscowe zagrożenia. To między innymi wypadki komunikacyjne, usuwanie skutków nawałnic, powodzi, to działania z zakresu ratownictwa technicznego, wodnego czy chemicznego. Wszędzie tam, gdzie jest potrzebna pomoc, gdzie jest niebezpieczeństwo dla mieszkańców tam pojawiają się strażacy. Tam gdzie jest zagrożenie naszego życia, zdrowia, mienia tam z pomocą spieszą strażacy- mówił wójt gminy Turek.

Historię jednostki OSP w Szadowie Pańskim przedstawił naczelnik Zbigniew Korzeniowski.

Tego dnia nastąpiło uroczyste udekorowanie Sztandaru Złotym Znakiem Związku OSP RP. Brązowym Medalem Zasługi odznaczony został druh Leszek Buczyński.
Jak i gdzie, czyli krótki poradnik wyborcy
Światowy Dzień bez Tytoniu 2019 „Tytoń i zdrowie p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.