Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Festyn dla mieszkańców Szadowa i poświęcenie kapliczki na 100- lecie odzyskania niepodległości

Poświęcenie Kapliczki Szadów Pański

Mieszkańcy Szadowa Pańskiego i okolic obchodzili w sobotę, 15 września podwójne święto. To właśnie wczoraj poświęcona została kapliczka o której ukończenie starano się już od dawna. Chętni wzięli również udział w festynie podczas którego skorzystać mogli z wielu atrakcji.

Po uroczystej mszy świętej miało miejsce wyjątkowe dla mieszkańców Szadowa Pańskiego wydarzenie. Jak powiedział radny Gminy Turek Karol Mac nie udałoby się, gdyby nie hojność. Tuba z nazwiskami darczyńców uroczyście wmurowana została właśnie w kapliczkę, którą poświęcono wraz z krzyżem.

-Ukłony w stronę Komitetu Budowy Kapliczki pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Kanonika Mirosława Frankowskiego. Muszę powiedzieć, że inicjatywa budowy kapliczki przed wieloma laty była podjęta przez naszego sołtysa Henryka Zagozdę, a dokończenia dzieła podjął się ówczesny prezes Stowarzyszenia Szadowiacy Arkadiusz Knapkiewicz. Serdecznie wam za to wszystko dziękujemy- mówił Karol Mac.

Po uroczystej części mieszkańcy udali się na festyn pod hasłem „Ojczyzna niejedno ma imię”.

Impreza rozpoczęła się prelekcją wygłoszoną przez dzielnicowego Marcin Końciak na temat bezpiecznej drogi do szkoły.

Chwilę później obecni mieli okazję wysłuchać wystąpienia Mariusza Kaszyńskiego na temat 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a następnie dzieci ze szkoły w Chlebowie uraczyły gości pięknymi pieśniami patriotycznymi.

Nie obyło się bez konkursów oraz zabaw zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Były quizy, konkursy z wartościowymi nagrodami oraz zabawy. Maluchy mogły przejechać się bryczką oraz wsiąść na przyjaznego kucyka.

Obecni na festynie skosztowali wielu smakołyków. Były kiełbaski z grilla, ciasta oraz swojskie potrawy takie, jak choćby chleb ze smalcem.
Miłośnicy koni zaprezentowali się w Turku
Kawęczyn: Gospodynie ze Żdżar zostały wicemistrzyn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.