Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm. Turek: Lokalne tradycje kulinarne, czyli swojska biesiada w Szadowie

Szadów Pański

„Zachowanie tradycji lokalnych poprzez organizacje warsztatów kulinarnych” - pod takim tytułem w niedzielę, 22 października zorganizowano biesiadę w Szadowie Pańskim (gm. Turek).

„Twórzcie kulturę wsi, w której obok nowych wymiarów, jakie niosą czasy, pozostanie – jak u dobrego gospodarza – miejsce na rzeczy dawne, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków” - te słowa św. Jana Pawła II przyświecały organizacji niedzielnych warsztatów w Szadowie Pańskim, których organizatorem było Stowarzyszenie Szadowiacy. Wszyscy goście mieli okazję spróbować swojskich smakołyków, które powstały w oparciu o tradycyjne receptury. Na stołach królowały m.in. drożdżowe rogaliki, zupa z suszonych gruszek, prażuchy i szary smalec.

Warsztaty pokazały, że wspólne przygotowywanie lokalnych potraw to sposób na przekazywanie tradycji naszej małej ojczyzny. Chętnych do gotowania nie brakowało, a sama degustacja również przyciągnęła wielu mieszkańców Szadowa i nie tylko.

„Mistrzowie Pięknego Czytania” wyłonieni w Powiato...
Jest akt oskarżenia w sprawie znieważenia ukraińsk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.