Gm.Turek: Maluchy „Zaśpiewały Jezusowi”, czyli I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

gm-Turek

Maluchy z gminy Turek zaprezentowały swoje talenty podczas I Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezusowi”. Śpiewający ludzie to dobrzy ludzie, a uczestnicy konkursu z całą pewnością na takich właśnie wyrastają.

W czwartek 18 styczeń odbył się chwytający za serce konkurs w którym udział brali uczniowie z terenu gminy Turek. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kaczkach Średnich rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.

Jurorzy oceniający śpiewających nie mieli łatwo. Każdy uczestnik konkursu zasługiwał na nagrodę i brawa. Komisja działała w składzie Monika Brzostowska ze Szkoły Muzycznej w Turku, Gabriela Kolenda- kierownika Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia w Urzędzie Gminy Turek, Tomasz Piasecki nauczyciel muzyki z terenu gminy Turek oraz znany z programu emitowanego na antenie TVN „Mali Giganci” Oskar Brzostowski.

Jako pierwsze swoje umiejętności wokalne zaprezentowały dzieci w wieku 3-4 lat. Następnie swój repertuar przedstawili 5 i 6-latkowie.

Obecni mieli okazję wysłuchać takich utworów, jak „Kołysanka dla dzieciątka”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Nie płacz Jezu”, „Maleńka miłość”, „Już blisko kolęda”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”.

Po krótkiej przerwie na poczęstunek ogłoszone zostały wyniki. Uczestnicy konkursu otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe.

A oto wyniki konkursu:

W kategorii 3-4 latków:
I miejsce: Joanna Kończak – SP Turkowice
II miejsce: Marta Szymanowska – SP Kaczki Średnie
II miejsce: Michalina Łajdecka – SP Chlebów

W kategorii 5-6 latków:
I miejsce: Kaja Pietrzak – SP Cisew
II miejsce: Izabela Majdoszek – SP Kaczki Średnie
II miejsce: Gabriela Boguś – SP Słodków

Wyróżnienia:
Gabriela Janas - SP Żuki
Julia Kończak – SP Turkowice
Aleksandra Walaszczyk- SP Chlebów

Gratulujemy!


 


Brudzew: Druhny i druhowie z OSP w Koźminie obchod...
Wojewoda uchylił decyzję starosty

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 04 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.