Gm.Turek: Mistrzynie Polski na pikniku w Kalinowej

Piknik w Kalinowej

Jak się bawić to tylko w Kalinowej! Sobotnie popołudnie z całą pewnością należało do udanych, a to za sprawą pikniku zorganizowanego przez radę sołecką, stowarzyszenie Kali-Nova oraz druhów. W wydarzeniu wzięły między innymi wyjątkowe kobiety, którym po raz kolejny pogratulowano sukcesu.

Piknik w miejscowości Kalinowa w gminie Turek odbył się 21 września. Tego dnia atrakcji było naprawdę wiele. Zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się znakomicie. Chętni mogli wziąć udział w wielu konkursach takich, jak choćby przyciąganie liny, obieranie ziemniaków czy zawody w darta. Najmłodsi doskonale bawili się na dmuchanych placach zabaw oraz mieli okazję wcielić się w rolę swoich bohaterów- strażaków. Przed publicznością wystąpił również zespół pieśni i tańca z Kalinowej

Nie zabrakło również pyszności. Maluchy delektowały się popcornem oraz watą cukrową, natomiast członkinie stowarzyszenia przygotowały dla uczestników imprezy ciasta, kiełbaski z grilla, frytki, bigos czy chleb ze smalcem. Było w czym wybierać.

W pikniku udział wzięło wielu wyjątkowych gości, którzy pogratulowali Mistrzyniom Polski OSP, które zwyciężyły podczas zawodów w Polanicy- Zdrój. Również młode zawodniczki wręczyły pamiątkowe podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie w XV Krajowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych. Otrzymali je wójt gminny Turek Karol Mikołajczyk, przewodniczący Rady Gminy Turek Ireneusz Kolenda, Sebastian Krych oraz poseł Ryszard Bartosik, który wręczył zawodniczą bon o wartości 5 tys.zł.

fot.M.JAC
Nowoczesny, innowacyjny i pełen udogodnień Apartho...
Tuliszków: Moda, zdrowie i szampan z malinami- czy...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 01 sierpień 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.