Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm. Turek: Mniej kolizji i więcej pijanych kierowców. Podsumowano bezpieczeństwo w 2021 roku

Wypadek

Komenda Powiatowa Policji w Turku podsumowała stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Turek w 2021 roku. Sprawozdanie zostało przedstawione radnym podczas ostatniej sesji. Wynika z niego, że w porównaniu z rokiem 2020 więcej było przypadków, w których kierowcy tracili prawo jazdy za jazdę po alkoholu i przekroczenie prędkości.

W 2021 roku na terenie gminy Turek odnotowano sześć wypadków drogowych, śmierć poniosła jedna osoba. Rok wcześniej był natomiast tylko jeden wypadek i jedna ofiara śmiertelna. Spadła jednak ilość kolizji. W 2020 roku było ich 66, natomiast w roku 2021 - 54. Niemal dwukrotnie wzrosła liczba interwencji policyjnych, których w roku 2021 odnotowano 138 (w 2020 - 73) . Sześciokrotnie wszczynano procedurę „Niebieskiej Karty” - pięć razy w przypadku kobiet i raz w przypadku mężczyzny.

Na terenie gminy Turek w ubiegłym roku zatrzymano 40 praw jazdy. 12 kierowców straciło uprawnienia za jazdę w stanie nietrzeźwości, natomiast 28 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.

W nocy spłonęły auta. Monitoring zarejestrował pod...
Przyjdź na akcję krwiodawców i podziel się najcenn...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.