Gm.Turek: Moc świątecznych życzeń i wspólne kolędowanie w Kalinowej

Kalinowa

Wyjątkowo świąteczny klimat zawitał do Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Kalinowa w gminie Turek. Wspólne kolędowanie to doskonała okazja nie tylko do złożenia sobie życzeń, ale także integracji, której w dzisiejszych czasach tak bardzo brakuje każdemu z nas.

Mieszkańcy spotkali się w święto Trzech Króli, 6 stycznia. Obecnych przywitali organizatorzy wydarzenia oraz wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

- Po ostatnich świętach nie da się więc mówić inaczej jak w wymiarze religijnym. Przeżywaliśmy podczas Świąt Bożego Narodzenia pamiątkę wydarzenia, które miało miejsce kiedy na świat przyszedł Pan Jezus, kiedy wraz z jego narodzinami przyszła nadzieja, miłość. To nie może być tak, że mija ten 25, 26 grudzień, wracamy do pracy, rodziny się rozjeżdżają do domów i nagle jest po świętach- mówił wójt gminy Turek.

Przed zebraną publicznością wystąpili młodzi wykonawcy oraz zespół Kalinowianki. Podczas wydarzenia nie tylko wspólnie śpiewano najbardziej znane kolędy. Najmłodsi mieszkańcy gminy otrzymali również upominki. Była również okazja do złożenia życzeń oraz skosztowania pysznego poczęstunku.

-Życzę, aby ten rok był naznaczony drogą dążenia do celu, drogą podążania cierpliwego, spokojnego, najlepiej bez żadnych przykrych i tragicznych wydarzeń, radosnego podążania za Gwiazdą Betlejemską. Nie możemy udawać, że wszystko jest pięknie, bo widzimy co się dzieje wokół, a zagrożenie realne cały czas jest, ale żyjmy nadzieją i wiarą, że to będzie dobry rok, czego Państwu serdecznie życzę wspólnie z małżonką- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

fot. M.JAC

 

Wybieramy prezent urodzinowy dla mężczyzny – co wa...
Julia Kocimska sportowcem Roku? Głosujemy!

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gość w piątek, 07 stycznia 2022 17:59

Super, aż 10 osób było?

Super, aż 10 osób było?
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.