Gm. Turek: Na dofinansowanie do fotowoltaiki mieszkańcy jeszcze poczekają

Fotowoltaika

Mieszkańcy gminy Turek są zainteresowani montowaniem na swoich dachach instalacji fotowoltaicznych. Najlepiej jednak, gdyby odbywało się to przy udziale dofinansowania ze środków zewnętrznych. Niestety – jak można było usłyszeć podczas ostatniej sesji rady gminy – nie ma informacji o tym, aby takie dotacje były w najbliższym czasie dostępne.

Zapytanie o możliwość dofinansowań złożył przewodniczący rady gminy Ireneusz Kolenda. W odpowiedzi wójt Karol Mikołajczyk wyjaśnił, że w 2017 r. gmina złożyła wniosek parasolowy na montaż paneli na dachach mieszkańców.

- Zainteresowanie przerosło oczekiwania. Zgłosiło się 800 chętnych, ograniczaliśmy do ponad 500 chętnych. W sumie złożono ponad 200 wniosków w Wielkopolsce. My jesteśmy na 54. Miejscu na liście. Łatwiej było uzyskać więcej punktów gminom miejskim, miejsko- wiejskim i prywatnym firmom. Ponad 20 samorządów dostało dofinansowanie. Mówi się, że będą kolejne z tej listy, ale nie ma potwierdzenia tej informacji – mówił wójt Mikołajczyk.

Aktualnie niestety nie ma innych naborów, w których gmina mogłaby składać wnioski na takie dofinansowanie. Jest program rządowy „Mój Prąd” i pojawił się pomysł – zaakceptowany przez radnych, aby do tego dokładać z gminnej kasy. Niestety – po analizach okazało się, że w regulaminie programu takie praktyki są wykluczone. Mieszkańcy gminy, którzy chcieliby skorzystać z możliwości dofinansowania muszą uzbroić się w cierpliwość.
Gm. Turek: Siedzieli na minie, teraz wysadziło ich...
Gm. Turek : Nowy radny zaczął z wysokiego „C”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 17 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.