Gm.Turek: Na rowerze i w plenerze, czyli Święto Pyry w Żukach

Święto Pyry

Deszczowa pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom Żuk i okolic we wspaniałej zabawie podczas „Święta Pyry”. Wydarzenie związane było z rajdem rowerowym podczas którego uczestnicy poszukiwali pola ziemniaków.

Rajd rowerowy „Pyrka na rowerze” oraz festyn „Święto pyry” odbyło się w sobotę, 17 września w miejscowości Żuki w gminie Turek.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku spotkali się przy świetlicy wiejskiej w Żukach skąd wyruszyli w trasę. Na jej końcu trafili oni na festyn na którym czekało wiele atrakcji.

Przy Szkole Podstawowej w Żukach chętni mieli okazję skosztować pysznych dań, których bohaterem był ziemniak. Gzik z ziemniakami, kopytka czy ciepłe zupy to tylko niektóre z przysmaków. Na uczestników wydarzenia czekał również grill oraz ognisko.

Organizatorzy przygotowali również konkursy z nagrodami oraz atrakcje dla dzieci w tym kącik rękodzieła, przejazdy bryczką i animacje. Nie obyło się bez muzyki oraz wspaniałej zabawy.

Wydarzenie zrealizowane było z funduszu Gminy Turek i ze środków własnych Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukach.

fot.M.JAC
Malanów: Festiwal Biegowy dla dzieci i młodzieży
Tuliszków: Sport sposobem na niepogodę. Aktywna so...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.