Gm. Turek: Nadszedł czas kolędowania

Kolędowanie w Stajni Roka

Przy dźwiękach, z wizytą św. Mikołaja i wśród zwierząt - tak wyglądał drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Stajni Roka w Kowalach Księżych. Wspólne kolędowanie i jasełka stały się już tradycją.

Przygotowania do świąt w stajni rozpoczynają się na długo przed Bożym Narodzeniem. Najpierw pojawiły się dekoracje i piękne sanie z reniferem. Rozdzielono role, a aktorzy biorący udział w jasełkach, którzy na co dzień trenują jazdę konną pod okiem instruktorów ze stajni rozpoczęli próby, tak aby podczas premiery wszystko było dopięte na ostatni guzik.

W środowe popołudnie unosił się zapach pysznego żurku, rozbrzmiewały kolędy, a wszyscy zebrani mogli zobaczyć i usłyszeć historię o narodzeniu Jezusa przygotowaną przez dzieci i młodzież. Nie zabrakło też świętego Mikołaja, który dla każdego miał słodki upominek. W rodzinnej atmosferze, pośród zwierząt można było poczuć wyjątkową świąteczną atmosferę. To jeszcze nie koniec atrakcji przygotowanych przez Stajnię Roka. Codziennie można odwiedzać żywą szopkę, natomiast w święto Trzech Króli, 6 stycznia właściciele zapraszają na jedyny w swoim rodzaju orszak i popołudnie z kolędowaniem oraz biesiadą przy ognisku.

Wielkopolscy leśnicy włączają się w świętowanie 10...
Podsumowanie działań w roku 2018 Ladies Football A...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.