Gm.Turek: Odsłonięcie i poświęcenie figury św.Barbary

Figurka św.Barbary

12 lipca 1981 roku na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Adamów odbyła się jedna z największych na ówczesne czasy w regionie konińskim uroczystości, która zgromadziła tysiące ludzi. Według organizatorów było ich około 12 tysięcy. Powodem tak licznego zgromadzenia było odsłonięcie i poświęcenie figury św. Barbary w Warence.

W dniu 10 tego roku na dwa dni przed 40 rocznicą odsłonięcia i poświęcenie figury św. Barbary, na terenie miejscowości Warenka na posesji państwa Mitutów obyła się uroczystość ponownego poświęcenia figury św. Barbary przeniesionej z placu likwidowanej Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów”.

W czasie uroczystości podczas której dokonano ponownego poświęcenia głos zabrali Paweł Markowski, przewodniczący Rady Oddziału NSZZ Solidarność w Turku Andrzej Kałużny oraz przewodniczący Komitetu Budowy Figury Św. Barbary w 1981 roku Stefan Piotrowski.

Poświęcenia dokonał ks. Kanonik Mirosław Frankowski proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Barbary w Turku Zdjęcia wykonała - Sandra Zielińska i Zenon Fabian.

Fot: Sandra Zielińska i Zenon Fabian


Malanów: Podziękowania i gratulacje podczas sesji ...
Przykona: Rozbudowano drogę w Olszówce

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - A w poniedziałek, 12 lipca 2021 12:59

Gdzie te tłumy😷

Gdzie te tłumy😷
Gość
czwartek, 06 października 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.