Gm.Turek: Piękne kwiaty i mnóstwo radości na Dzień Kobiet w Szadowie Pańskim

Dzień Kobiet

W sobotnie (11 marca) popołudnie Szadowie Pańskim w uroczystej atmosferze świętowano Dzień Kobiet . Piękne panie bawiły się wspólnie z uśmiechem na twarzy, a od organizatorów każda z nich otrzymała tradycyjnie już pięknego tulipana.

-Międzynarodowy Dzień Kobiet to ważna uroczystość. Pierwszy raz odbył się w 1909 i my kultywujemy te tradycję. Chcemy złożyć paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności. Sukcesów w życiu zawodowym i rodzinnym, spełnienia najskrytszym marzeń - zwracał się do zebranych pań radny gminy Turek główny inicjator wydarzenia, Karol Mac.

Wśród zaroszonych na sobotnią uroczystość gości znalazł się też starosta Dariusz Kałużny.

- Drogie panie, serdecznie wam życzę, aby Dzień Kobiet był dla was każdego dnia w roku - nie tylko dziś. Co my byśmy bez was zrobili? Taka jest prawda - mówił starosta powiatu tureckiego, po czym każdej z pań wręczył symboliczny kwiat.

Dzień Kobiet to okazja do tego, aby w szczególny sposób docenić rolę pań, na co uwagę zwrócił wójt Gminy Turek, Karol Mikołajczyk.

- Rola jest nie do przecenienia, kobiety są głównymi kreatorkami ogniska domowego i trudno przecenić ich rolę w budowaniu ogniska domowego oraz w wychowaniu młodego pokolenia. Łączą wychowanie dzieci z pracą zawodową, co wcale nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy w osobach mężczyzn nie zawsze mogą liczyć na właściwą pomoc. Serdecznie dziękujemy za wasze poświęcenie, oddanie rodzinie, dzieciom, za pracę zawodową. Życzę wiele zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z tego co robicie i docenienia tego przez innych. Byście miały każdego dnia powody tylko do radości i uśmiechu - zaznaczał wójt Mikołajczyk. Zgromadzonym paniom towarzyszył również sołtys Henryk Zagozda oraz druhowie z OSP Szadów.

O program artystyczny na sobotni wieczór zadbali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żukach, którzy swój występ przygotowali pod opieką nauczycieli. Muzyczną oprawę zapewnił natomiast Zenon Grzelak.

fot. M.JAC

Tuliszków: Dzień Kobiet i Mężczyzn pełen piękna, m...
O polityce, oczekiwaniach oraz dalszych planach - ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.