Gm.Turek: Pierwsza sesja nowej kadencji bez niespodzianek

I Sesja Rady Gminy Turek

Dzisiaj, tj. 19 listopada odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Gminy Turek. Podczas spotkania radni jednogłośnie wybrali przewodniczącego i pogratulowali wójtowi ponownego zwycięstwa w wyborach.

Tradycyjnie pierwszą sesję nowej kadencji poprowadził najstarszy radny. Był nim Ryszard Włodarczyk, który podczas obrad ustąpił miejsca wybranemu jednogłośnie przewodniczącemu Ireneuszowi Kolendzie.

-Serdecznie dziękuję za dokonany wybór i po raz kolejny powiedzenie mi tej zaszczytnej funkcji przewodniczącego Rady Gminy Turek. Obiecuję, że swoją funkcję będę pełnił zgodnie z wytycznymi statutu i ustawy spełniając ustawowy obowiązek kierowania i organizowania pracy rady gminy Turek. Myślę, że moja osoba nie będzie tą, która będzie dzielić, ale będzie łączyć- mówił doświadczony przewodniczący Rady Gminy Turek.

Wiceprzewodniczącym został Włodzimierz Olek, a jego kandydaturę zgłosił Michał Kocik, który po krótce zarekomendował swojego osobę.

Przysięgę złożył ponownie wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, który otrzymał okolicznościowe zaświadczenie oraz kwiaty.

-Życzylibyśmy sobie pewnie wszyscy na progu tej nowej kadencji, aby poprzez dobrą współpracę, dobrą atmosferę i kierowanie się zawsze dobrem gminy i naszych mieszkańców rozwiązywać problemy najlepiej jak potrafimy. Życzyłbym sobie, aby ta kadencja która jest przed nami była kadencją owocną, obfitującą w wiele dobrych pomysłów i rozwiązań dla dobra naszej gminy i z tą nadzieją myślę że rozpoczynamy pracę tej pięcioletniej kadencji- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja skrutacyjna w składzie: Marcin Rosiakowski - przewodniczący, oraz członkowie: Joanna Jasnowska i Tomasz Dróżdż.
 
Zachęcamy do obejrzenia całości obrad:
 
Mariola Kadrzyńska Siwek nową przewodniczącą Rady ...
Radni powiatu tureckiego już po ślubowaniu i pierw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.